į pradžią
 
 
 
 
 
Pieno gamintojams reikia pagalbos čia ir dabar

2023-03-01

Lietuvos pieno sektorių drebina gili krizė. Jau daugiau kaip pusmetį pieno gamintojams mažinama žaliavinio pieno supirkimo kaina, kuriai vasario mėnesį dar labiau kritus ir sumažėjus daugiau nei 50 proc., lyginant su 2022 m. III ketvirčio kaina, pieno ūkių padėtis tapo kritinė, gamyba nuostolinga, sparčiai judama link masinių ūkių bankrotų ar dešimtmečius puoselėtų karvių bandų pardavimo. Iš ten kelio atgal nebus – gersime ne šviežią lietuvišką, bet įvežtinį pieną.

 

Skaitykite daugiau

 
 
Pieno krizė: prie ministerijos – minia žemdirbių

2023-02-24

Tebesitęsianti pieno krizė penktadienį į Vilnių atginė šimtus žemdirbių. Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) vyko derybinės grupės susitikimas, o šalia pastato jau nuo ryto būriavosi palaikantieji pieno gamintojus. Prie derybų stalo sėdo ŽŪM suburti žemdirbių, prekybininkų, perdirbėjų ir Konkurencijos tarybos atstovai. Ūkininkų derybinę grupę sudaro Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos pieno gamintojų asociacija, Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacija, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“. Jos vadovu įvardijamas Audrius Vanagas. Žemdirbių derybinei grupei ieškant sprendimų, lauke prie ministerijos rinkosi gausi ūkininkų minia.


Skaitykite 

 
 
Ūkininkai toliau protestuoja – Kaune išdalijo rekordinį kiekį pieno: „Čia jau nebe darbas, o hobis gavosi“

2023-02-15

Pieno ūkiai ir toliau protestuoja. Kaune iš Telšių rajono atvykę ūkininkai gyventojams išdalijo rekordinį kiekį pieno – net 16 tonų. Ūkininkai sako – taip siekiama atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į mažas pieno supirkimo kainas, tačiau situacija kol kas nesikeičia.

Ta jau penktas aplankytas miestas. Startas buvo Telšiuose ir Mažeikiuose - pirmas 16 tonų pienovežis išdalintaas. Antras pienovežis Kuršėnuose - Šiauliuose. Trečias - Kauniečiams. 

Teigė Telšių r. ūkiinkų sąjungos pirmininkė Zita Dargienė

 

Žiūrėti video.

 

 
 

Kviečiame aktyviai dalyvauti vasario 24 d. penktadienį vyksiančiame mitinge prie žūm, 

REGISTRACIJA ČIA

 

 
 
Už kibirą pieno ūkininkui perdirbėjai sumoka tiek, kiek pirkėjas sumoka parduotuvėje už vieną litrą pieno.

2023-02-09

 

PIENO NEMOKAMAI NEBŪNA! (ūkininkų streikas Telšiuose) II - dalis     Video 

 
 

 
 
PIENO NEMOKAMAI NEBŪNA! (ūkininkų streikas Telšiuose)

2023-02-06   Žemaitijos ūkininkai aktyviai dalyvo prie Žemaitijos pieno proteste. ​Video

 
 
Pienines karves laikantys ūkininkai šį verslą keis į kitą, kur mažiau rūpesčių

2023-02-05

 

Telšių raj. 200 ha dirbanti ir 80 melžiamų karvių laikanti Zita Dargienė sako, kad jau apsisprendė – pienininkystės atsisakys ir imsis kitos veiklos, iš kurios galima uždirbti tiek pat, tačiau vargo ir rūpesčių kur kas mažiau.

Keisti kryptį ją paskatino paskutinis kainų kritimas, po kurio pieno ūkio išgyvenimas pakibo ant plauko. Tačiau kada tai padarys neaišku – šeima ėmė ES paramą ūkio modernizavimui ir turi nekeisti specializacijos dar trejus metus. Dabar žemdirbiai prašo Žemės ūkio ministerijos leisti nesilaikyti šių ribojimų ir iš pienininkystės pasitraukti greičiau. Ūkyje dirba šeima ir du samdomi žmonės.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Blogiausios prognozės nutiko: įvardino, kiek vasarį krito pieno supirkimo kaina

2023-02-02

 

Po Pieno tarybos posėdžio ūkininkai įvardino, kiek jiems vėl sumažinta pieno supirkimo kaina.

„Nuo vasario pieno supirkimo kaina sumažinta 10 centų už kilogramą. Nuo sausio ji jau buvo sumažinta 10 centų, gruodį mažinat 3-4 ct. Pati didžiausia kaina su visais priedais buvo 50 euro centų už kilogramą. Dabar bus mokami 27 euro centai“, – skaičiuoja 80 karvių laikanti Zita Dargienė, Telšių rajono ūkininkų sąjungos atstovės, ekologinio ūkio savininkė, dirbanti 200 hektarų žemės. Ji tikina, kad ūkininkai jau skaičiuoja, kiek reikės parduoti pieninių karvių, kad galėtų bankui išmokėti palūkanas, nes dauguma žemdirbių ėmė ES paramą ES modernizavimui. Paramos neprašo, tik prašo Žemės ūkio ministerijos leidimo vietoj pieninių laikyti mėsinių galvijus.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Ministras K. Navickas: numatytos neatidėliotinos priemonės ir pagalba pieno ūkiams

2023-02-05

Dėl ženkliai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų susidariusi padėtis pieno sektoriuje bus sprendžiama keičiant teisės aktus bei kitomis reguliavimo ir pagalbos priemonėmis. 

Nuo paėjusių metų spalio pieno supirkimo kaina ėmė mažėti dėl ženkliai kritusių grietinėlės, sviesto ir kietojo sūrio kainų užsienio rinkose. Lietuva eksportuoja iki 70 procentų pieno produkcijos. Taip pat pastaruoju metu ėmė mažėti pieno produktų vartojimas ir vidaus rinkoje.  Dėl šių priežasčių sumažėjus mūsų šalyje pagamintos pieno produkcijos konkurencingumui ir susidarius nepalankioms pardavimų sąlygoms, pieno produktų perteklius kaupiamas sandėliuose. Be to, naujos produkcijos gamybą stabdo rinkų ir kainų neapibrėžtumas.

„Nesutinkame, kad dėl šios padėties nukentėtų silpniausia pieno produktų gamybos grandis – pieno ūkiai. Jiems gresia skaudžiausios pasekmės – veiklos atsisakymai ir bankrotai. Ypač tai aktualu turintiems finansinių bei europinės paramos įsipareigojimų, nebaigusiems investicinių projektų. Jau dabar aišku, kad tokia padėtis taptų nepakeliama mažiesiems pieno ūkiams. Todėl rinkų ir kainų svyravimų našta privalo vienodai dalintis visi – pieno gamybos, perdirbimo ir prekybos grandinės dalyviai“, – sako ministras K. Navickas.

 

Skaitykite plačiau

 
 
Kol ieškoma sprendimų, ūkiai užsidarinėja

2023-02-01

 

Dėl stipriai mažėjančių pieno supirkimo kainų sušaukus Pieno tarybą, žemės ūkio ministras teigia, kad būtina stiprinti ūkininkų derybines galias, peržiūrėti sutartis. Mažesni pieno ūkiai sako tokios situacijos nebepakeliantys ir užsidarantys jau dabar. Trečiadienį Žemės ūkio ministerijoje susirinkus Pieno tarybai, buvo pasigesta vienos grandies dalies – prekybininkų. Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko teigimu, į kitą posėdį, be gamintojų ir perdirbėjų, ketinama pakviesti ir prekybininkų atstovus.  „Buvo pasiūlymas, kad reikėtų kalbėtis ir įtraukiant prekybininkus. Tai kitoje taryboje, priėmę tą pastabą, kalbėsimės iš visų pusių“, – teigė K. Navickas. Ketina peržiūrėti sutartis Ministro teigimu, bus siekiama didesnių derybinių galių

Skaitykite daugiau:

 
 
Žemdirbiai turi siūlymų, kaip tobulinti Ūkininko ūkio įstatymą

2023-01-26

 

Žemdirbiai turi siūlymų, kaip tobulinti Ūkininko ūkio įstatymą

Per nuotoliniu būdu vykusį išplėstinį Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo narių posėdį, į kurį prisijungė apie 40 dalyvių, diskutuota apie Ūkininko ūkio įstatymo pataisas, griežtinančias sodybų statybas. Jas praėjusių metų pabaigoje sugriežtino Seimas. Pagal pataisas, sodybas gali statyti tik tie ūkininkai, kurių dirbamos žemės sklypas yra ne mažesnis nei 2 hektarai. Šį sprendimą netrukus vetavo prezidentas teigdamas, kad tokios pataisos gali pridaryti problemų besikuriantiems jauniems ūkininkams.  Ir iš tiesų – daugumai posėdžio dalyvių tokios pataisos nepriimtinos, todėl ieškota išeičių, kaip jas būtų galima pakoreguoti neskriaudžiant realiai ūkininkaujančiųjų. Pasak Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Igno Hofmano, jeigu anksčiau būtų galiojusi pataisa, pagal kurią statyti sodybą leidžiama tik tuo atveju, jeigu jos dirbamos žemės sklypas yra ne mažesnis nei 2 ha, ir pats, ir dar bent pusė Radviliškio rajono ūkininkų nebūtų įsikūrę.

Nepritarė ir Telšių r. ūkininkų sąjungos pirmininkė Zita Dargienė teigdama, kad mažiausiai turėtų būti privalomi 2 ha, kaip ir numato pagriežtintos pataisos.


Skaitykite daugiau: 

 
 
Susietoji parama už pienines karves. Kas keičiasi?

2023-01-23

Žemės ūkio ministerija parengė 2023-2027 metų susietosios pajamų paramos už pienines karves administravimo taisyklių projektą, kuriame numatoma šios paramos teikimo tvarka.

Parama bus mokama valdos valdytojams, atitinkantiems visus šiuos reikalavimus:

1. kurie einamaisiais metais pateiks Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos paraiškas gauti paramą už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus ir šiose paraiškose nurodys, jog prašo skirti susietąją pajamų paramą už pienines karves. Valdos partneriai valdoje gali būti užregistruoti ne vėliau kaip iki einamųjų metų kovo 31 d. (imtinai);

2. už Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) įregistruotas valdos valdytojo ir (ar) partnerių vardu ir nepertraukiamai išlaikytas valdoje einamųjų metų balandžio 1 d.– birželio 30 d. (imtinai) pienines karves;

 

Skaitykite plačiau

 
 
Konferencija, vėliau – suvažiavimas arba protesto akcijos

2023-01-16


Trečiadienį, sausio 11 d., posėdžiavusi Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) nusprendė kuo greičiau organizuoti konferenciją apie maisto brangimo ir žemės ūkio politikos santykį. Vis didėjantys reikalavimai ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms, mažėjanti parama žemės ūkiui tiesiogiai veikia produkcijos gamybą ir mažina jos apimtis. Visa tai, pasak posėdžio dalyvių, yra maisto produktų brangimo priežastis. Apie tai būtų bandoma kalbėtis su šalies vadovais bei valdžios atstovais planuojamoje konferencijoje. Dėl tolimesnių renginių reikalingumo ir sekos taryboje vyko ilgos bei karštos diskusijos. Galiausiai nuspręsta, jog po konferencijos gali prireikti ne tik ūkininkų suvažiavimo, bet ir kitokio formato renginio – mitingo, akcijos su žemės ūkio technika, kelių blokados.

Darbai skubūs ir būtini

Pirmą sykį šiemet susirinkusi LŽŪT užvakar apsvarstė ne vieną ūkininkų bendruomenei aktualų  klausimą ir priėmė svarbių sprendimų. Tarybos posėdžiui pirmininkavo Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijos tarybos pirmininkas, naujasis LŽŪT pirmininkas Virgilijus Urbonavičius, pernai gruodį pakeitęs ankstesniąją pirmininkę Danutę Karalevičienę.

 

Skaitykite plačiau

 
 
Galimybių gauti susietąją paramą šiemet bus daugiau

2023-01-15

Aiškėja susietosios paramos už mėsinius galvijus, avis ir ožkas skyrimo tvarka ir reikalavimai. Šiokių tokių pasikeitimų 2023–2027 m. laikotarpiu bus. „Atsirado galimybė paremti tiek mėsai, tiek pienui laikomas avis ir ožkas, taip pat ir mišrūnes. Tad galimybės gauti susietąją paramą išsiplėtė, bet priemonės turi tam tikrą tęstinumą nuo 2011 metų“, – sakė Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Gyvulininkystės ir gyvūnų gerovės skyriaus vyriausioji specialistė Lina Šimonienė. Šių metų naujovė – deklaravusiems mažiau negu 1 ha žemės ūkio naudmenų, paramos suma už potencialiai tinkamus gauti susietajai paramai gyvūnus turi siekti 100 eurų.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Ūkininkai – NMA sistemos įkaitai? Štai kaip automatiškai galite tapti pažeidėjais

2022-01-04

Panašu, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) skelbiamas ūkininkų patikrų mažinimas tėra tik deklaracijos, nes netrukus bus tikrinami visi 100 procentų ūkininkų.

 Žemės ūkio kooperatyvo „EKO tikslas“ direktorius Mindaugas Petkevičius pasidalino itin aktualiu įrašu, kad 2022 metais NMA pagal planines patikras patikrino 5,9 procento pareiškėjų arba beveik 7 000 ūkininkų. Tačiau jau 2023 metais po pasėlių deklaravimo bus pradėta taikyti automatinė laukų nuotolinė stebėjimo sistema –  ALNSIS, kuri automatiškai patikrins visus. Bet yra viena svarbi išlyga, galinti jus padaryti pažeidėju. 

„2022 metų plotinės sankcijos tai tik ledkalnio viršūnė! Šiais 2023 metais po deklaravimo bus pradėta taikyti automatinė laukų nuolatinio stebėjimo sistema. (...) NMA specialistai,

Skaitykite plačiau

 
 
Žemės ūkis 2022-aisiais: krizės, didžiuliai reikalavimai, nesusikalbėjimas su valdžia

2022+-12-30

Trąšų kainų pasiutpolkė, sutrikęs technikos dalių tiekimas, energetikos krizė, daugiamečių pievų klausimas, neraminanti naujoji žemės ūkio politika, nesuvokti ir kritikuoti ministro sprendimai. Kaip tokiomis sąlygomis 2022 m. gyvavo žemės ūkis? Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija CIRONKIENĖ Daržovių augintojams smogė labai padidėjusios trąšų, energijos išteklių kainos. Brango pakavimo medžiagos, paletės, mediena. Karas Ukrainoje sutrikdė prekių logistiką. Dėl visų šių priežasčių jau pavasarį daugelis daržininkų svarstė, kokius plotus daržovių auginti – ar tik vidaus rinkai, ar ir eksportui.

Skaitykite daugiau: 

 
 

 
 
Atkurti daugiamečių pievų pagal šių metų deklaravimo rezultatus nereikės

2022-11-30

Žemdirbiai neprivalės atkurti daugiamečių pievų pagal 2022 m. deklaravimo rezultatus. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM)  po intensyvių derybų pavyko pagrįsti Europos Komisijai (EK), kad ir šiemet iš 2015 m. pievų referencinio dydžio būtų atimti pievų plotai, virtę miškais, pelkėmis, šlapynėmis, kurių nėra galimybės deklaruoti, bei ekologiniam ūkininkavimui skirtos naudmenos.

Sumažinti 2015 metų referencinį daugiamečių pievų plotą pavyko pasitelkus ortofoto žemėlapius ir statistinius duomenis. Šį pievų dydį taip pat pavyko sumažinti plotais, kurie 2015 m. buvo daugiametės, natūralios ir pusiau natūralios pievos, tačiau 2022 m. tapo ekologiniais plotais.

 

Skaitykite plačiau

 
 
Kitąmet daugiau patikrų vyks nuotoliniu būdu

2022-11-23

Vilnius. Vis dažniau žemės ūkyje naudojamos technologijos neaplenkia ir patikrų. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovai teigia, kad nuotoliniu būdu tikrinamų plotų tik didės, tačiau ieškoma būdų, kaip padaryti, kad perėjimas būtų sklandus. Trečiadienį nuotoliniame Seimo Kaimo reikalų posėdyje aptarta, ko ūkininkams tikėtis iš NMA patikrų 2023 m., kas bus tikrinama nuotoliniu būdu, ką turėtų daryti žemdirbys, jei jo laukas pažymimas raudonai kaip neatitinkantis deklaravimo.

Skaitykite daugiau:

 
 
<<  ankstesnis  2   3   4   5   6   7   8   10  sekantis  >>