į pradžią
 
 
 
 
 

SKATYKITE PLAČIAU

 

 


Vasario 23 d. įvyko Telšių rajono ūkininkų sąjungos visuotinis ataskaitinis rinkiminis suirinkimas, padėkota dirbusiai tarybai, išrinkta nauja aktyvi taryba:
 Pirmininko pareigoms perinkta antrai kadncijai 
Zita Dargienė
naujos tarybos sudėtis:
Zita Dargienė 
Daivaras Skiotys 
Dainius Dargis 
Tomas Vitkevičius 
Valdas Kačinskis
Karolis Andrijauskas 
Gintas Palekas
Andrius Akučka 
Artūras Savickis 
Tadas Milius
Revizorė: Lauryna Palekienė
 

 
 
Penktadienį vykusiame Telšių r. ūkininkų sąjungos visuotiniame susirinkime padėkota vykusiems į su traktoriais į protestą Vilniuje, įteiktos atminimo padėkos.


Dėkojame visiems dalyvavusiems žemdirbių protesto akcijoje, ypatingai Jums važiavusiems su traktoriais, prisidėjusiems finansiškai.  Džiugu, kad iš mūsų rajono dalyvauti protesto akcijoje Vilniuje pasiryžo 17 traktorių vairuotojai.
Penktadienį, vykusiame Telšių r. ūkininkų sąjungos visuotiniame susirinkime padėkota vykusiems  su traktoriais į protestą Vilniuje, įteiktos atminimo padėkos.
Ačiū Jums už ryžtą, supratimą, palaikymą ir kantrybę.
 

 
 
PRANEŠIMAS DĖL VISUOTINIO NARIŲ SUSIRINKIMO

                                            
2024 m. vasario 23 d. (penktadienį)  11:00 val Telšių V. Borisevičiaus kunigų seminarijoje (5 aukšte), Katedros a. 6, Telšiai 
šaukiamas TELŠIŲ RAJONO ŪKININKŲ SĄJUNGOS   visuotinis narių susirinkimas. 
 DARBOTVARKĖ:
1. Susirinkimo pirmininko, sekretoriaus rinkimai.
2. Telšių rajono ūkininkų sąjungos 2023 m. veiklos ataskaita ir tvirtinimas. 
3. Telšių rajono ūkininkų sąjungos 2023 m.  finansinė ataskaita ir tvirtinimas. 
4. Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininko rinkimai.
5. Telšių rajono ūkininkų sąjungos tarybos rinkimai.
6. Aktualijos ir diskusijos.
 

 
 

 
 
V. Pranckietis: pievų atkūrimo reikalavimą komisaras siūlo atidėti metams

2024-02-09


Briuselis. Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio komisaras Janusz’as Wojciechowsk’is (Janušas Voicechovskis) siūlo metams atidėti reikalavimą atkurti daugiametes pievas, per spaudos konferenciją po susitikimo su komisaru teigė Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.  Pasak pirmininko, buvo gana pozityviai pažiūrėta į pievų klausimą jau iš anksto. „Dabar mums pasakyta aiški nuomonė, kurią galime sakyti ir viešai – vieniems metams šis klausimas suspenduotas, jokios sankcijos taikomos nebus, atsižvelgiant į karą ir kitus dalykus“, – tikino V. Pranckietis.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Parama robotams įsigyti daliai pieno ūkių tampa nepasiekiama

2024-02-08

Akademija (Kauno r.). Žemaitijos ūkininkas Dainius Dargis piktinasi, kad ir taip sunkų pienininkų gyvenimą dar labiau apsunkino beveik atimta galimybė robotizuoti ūkius su parama. Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos posėdyje D. Dargis pasiteiravo Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Europos Sąjungos reikalų ir paramos politikos departamento direktorės Jurgitos Stakėnienės, kodėl iš Strateginio plano (SP) intervencinės priemonės „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“ kaip tinkamos finansuoti išlaidos išbraukti melžimo robotai ir automatinės šėrimo sistemos? „Tai – skriauda pieno ūkiams, nes šios investicijos jiems labai aktualios“, – sakė Telšių r. ūkininkas.

Skaitykite daugiau:

 
 
Vilties teikiančios derybos dėl mėšlo tvarkymo – pažadėjo nuolaidų

2024-02-07

Akademija (Kauno r.). Aplinkos ministras pasirengęs eiti į kompromisus dėl mėšlo tvarkymo, nes gyvulių augintojus mato kaip sąjungininkus, siekiant, kad kuo daugiau būtų naudojama organinių, o ne mineralinių trąšų. Kintant klimato sąlygoms, ūkininkams tikru galvos skausmu mėšlo tvarkymo taisyklės. Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos posėdyje vakar dalyvavęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas, išklausęs ūkininkų ir mokslininkų argumentų, žadėjo nuolaidų, bet su tam tikromis išlygomis. Dabar galioja draudimas mėšlu ir (ar) srutomis tręšti dirvą nuo lapkričio 15 d. iki kovo 20 d. Pienininkai prašė nustatyti nuo gruodžio 1 d., nes lapkritį dažnai laukai dar būna užmerkti. Būtent tokios sąlygos buvo praėjusį rudenį, kai į dalies rajonų laukus jokia technika iki termino pabaigos negalėjo įvažiuoti.

 

Telšių r. ūkininkas Dainius Dargis atsigręžė į ankstesnius metus – nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo iki 2011 m. tręšimo pabaigos terminas buvo gruodžio 1 diena. Iki 2007–ųjų, jeigu nebuvo sniego ir įšalo, buvo leidžiama visą žiemą kratyti mėšlą (jeigu jį buvo galima aparti). „Kuo vėliau išveži kietą mėšlą žiemą, tuo jo mažiau išgaruoja, jis mažiau išplaunamas“, – pabrėžė D. Dargis. Jis toliau vardijo terminus – 2012 m. terminas buvo pratęstas iki gruodžio 16 d., 2013 m. – iki gruodžio 7 d., 2015 m. – iki gruodžio 2 d., 2017 m. buvo leidžiama vežti net iki gruodžio 31 d., 2019 ir 2020 m. – iki gruodžio 2 d. Taigi, šiltėjant klimatui, dėl oro sąlygų beveik kasmet nėra galimybių baigti tręšimo iki lapkričio 15 dienos.

Skaitykite daugiau: 

 
 

 
 
Žemdirbiai protestavo prie Vyriausybės antrąją dieną

2024-01-25

Dėl netinkamai vykdomos žemės ūkio politikos ūkininkai antrąją dieną rinkosi į mitingą prie Vyriausybės. Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) kreipėsi į Vilniaus savivaldybę su prašymu pratęsti leidimą vykstančiam protestui, tačiau jo negavo. LŽŪT teigė, kad aplinkos ir žemės ūkio ministrų atsakymai trečiadienį protestavusių žemdirbių netenkino – pasigesta konkretumo. Šiandien protesto organizatorės LŽŪT atstovai 10 val. susitiko su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, o 12 val. – su premjere Ingrida Šimonyte.

Skaitykite daugiau: 

 
 

MES SAKOME GANA!
Prašymas prisidėti:
Telšių rajono ūkininkų sąjunga, Sąsk. Nr. LT09 5011 3000 1400 0219
Lėšų paskirtis: AKCIJOMS
Protesto akcija Vilniuje sausio 24-25 d., 

 
 
Verslo požiūris. Ar sudegins ūkininkų laužai ministro karjerą – ką pavyko suderėti su valdžia

2024-01-08

 

Žiūrėti video, kaip sekėsi pas I. Šimonytę

 



Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/video/laidos/verslo-poziuris/verslo-poziuris-ar-sudegins-ukininku-lauzai-ministro-karjera-ka-pavyko-sudereti-su-valdzia-95560845

 
 
Žemdirbiams gana! Lietuvoje dega tūkstančiai vilties laužų

 

2024-01-08

Žemdirbiai sako „gana“ Lietuvoje vykdomai žemės ūkio politikai – pradėjo taikią vilties ir solidarumo laužų protesto akciją. Laužai liepsnoja kone visoje Lietuvoje. Protesto organizatorė Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT), kurios narė yra ir Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS), anksčiau skelbė, kad ši akcija rengiama dėl ydingai vykdomos, nenuoseklios ir vienpusės žemės ūkio politikos, kurios sukelti neigiami padariniai ir iš to kylančios problemos tapo našta ūkininkams. Organizatoriai pabrėžia – laužai yra pirmasis protesto akcijų etapas. Vėliau planuojamos kitos akcijos Vilniuje su žemės ūkio technika.

 Skaitykite plačiau

 
 
KVIEČIAME VIENYTIS [❗]



SAUSIO 8 DIENĄ 14 VAL. UŽDEKIME VIENYBĖS LAUŽUS prie kavinės Branšos, priešais Baltic Petroleum degalinę, susitinkam 13:30 val.

Nuoroda į planuojamus laužų deginimo vietas: www.vieningaszu.lt 

 

 

Registracija ir plačiau apie akciją

 
 

 
 

 
 
Pievų atkūrimo klausimas toliau kelia diskusijų

2023-12-20

 

Vilnius. Sužinoję, kiek daugiamečių pievų reikės atkurti, ūkininkai ne kartą viešojoje erdvėje klausė, ką su šienu ir pievomis reikės daryti, jei karvių mažėja. Ne kartą ieškoti išeičių raginta Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). Trečiadienį klausimas svarstytas parlamentiniame Kaimo reikalų komitete (KRK)fg. Svarstymų, kodėl plotai yra tokie, nestigo, galiausiai viskas vėl susivesdavo į referencinius 2018 metus. Seimo nariai klausė žemės ūkio viceministro Egidijaus Giedraičio, kodėl Ministerija vis rodo į ES reglamentus, nors žemdirbiai po vizito Briuselyje sako, kad jiems nevienareikšmiškai leista suprasti, jog šalis gali rasti būdų, kaip išspręsti problemą. Pasak E. Giedraičio, jie bandė aiškintis, kas ten pasakyta, tačiau direktorato atstovai dabar ginasi – esą niekas nieko nežadėjo.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Aktuali informacija dėl daugiamečių pievų atkūrimo

2023-12-12

2023 m. sumažėjus daugiamečių pievų santykiui daugiau nei 5 proc., palyginti su 2018 m. referenciniu santykiu, atsiranda prievolė atkurti daugiametes pievas pareiškėjams, kurie, remiantis trejų ankstesnių metų paraiškų duomenimis, suarė ar kitaip pakeitė daugiametes pievas. Nacionalinė mokėjimo agentūra jau rytoj šiuos pareiškėjus informuos apie tai individualiais pranešimais, o šiame straipsnyje  pateikia atsakymus į aktualiausius klausimus apie pievų atkūrimą.

Kas yra laikoma daugiamete pieva?

Pagal žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintas Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisykles daugiametė ganykla arba pieva – užsėtas daugiametėmis žolėmis arba natūralus penkerius ar daugiau metų neariamas žemės plotas, kuris skirtas ūkiniams gyvūnams ganyti, žolei ar žolės produkcijai gauti ir kurį galima atsėti nesuariant. Daugiametėje ganykloje arba pievoje gali augti pavienių medžių ir (ar) krūmų.

Kur galiu rasti bendrą informaciją apie daugiamečių pievų atkūrimą?

 

Skaitykite daugiau

 
 
Srutų išpylimo į laukus poreikį vertins savivaldybių ekstremalių situacijų centrai

2027-11-30

Dėl itin lietingų orų ir įmirkusios dirvos daliai šalies ūkių nepavyko ištuštinti srutų talpyklų ir patręšti laukų iki teisės aktais nustatyto termino pabaigos. Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos nutarė, kad savivaldybių ekstremalių situacijų centrai srutų išpylimo į laukus poreikį vertins individualiai kiekvienam ūkiui. Ir tiktai susidarius ekstremaliai situacijai konkrečiame ūkyje galės būti taikomos išimtys leisti dar pilti srutas į laukus. 

Abiejų ministerijų ir LRVK Nacionalinio krizių valdymo centro surengtame pasitarime buvo ieškoma sprendimų dėl galimai gresiančios ekstremalios situacijos suvaldymo ir aptarti jos sumažinimo veiksmai. Sutarta, kad savivaldybės, kuriose ūkiai susiduria su srutų pertekliaus iššūkiu, turi vadovautis Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo punktu „Nuotekų, srutų, kitų teršalų patekimas į vandens telkinį, kai daromas reikšmingas neigiamas poveikis aplinkai“.

 

Skaitykite daugiau

 
 
LRT

VIDEO LRT PANORAMA: TĘSINYS: MĖŠLO IŠŠŪKIS

 
 
2023-11-16 TV

VIDEO TV3: SPAUSTI ČIA: MĖŠLO IŠŠŪKIS

Ūkininkai grasina atvežti šimtus tonų srutų ir mėšlo į Vilnių, bei išpilti visą šį turtą po

Žemės ūkio ir Aplinkos apsaugos ministerijos langais. Lapkričio 15 d. baigėsi terminas,

kada tokiomis trąšomis buvo leidžiama tręšti laukus, tačiau žemdirbiai sako, kad to negalėjo padaryti, nes daug kur lietaus kiekis kartais viršijo daugiametes normas ir jie tiesiog negalėjo įvažiuoti į laukus.

 

 


 

 
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   10  sekantis  >>