į pradžią
 
 
 
 
 
Apdovanojimų šventėje pagerbti ir Telšių rajono žemdirbiai

2022-07-19

 

Liepos 8-ąją Plungėje vyko Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuoto konkurso „Metų ūkis 2021“ apdovanojimų šventė. Tarp ūkininkų iš 28 savivaldybių pagerbti ir telšiškiai žemdirbiai, praėjusiais metais pasiekę geriausių rezultatų.

Telšių rajono savivaldybėje geriausi 2021 metų ūkininkai buvo pagerbti dar praėjusių metų rugsėjį. Dėl pandeminės situacijos tradiciškai metų pabaigoje vykdavęs respublikinis ūkininkų pagerbimo renginys pernai neįvyko – šventė atidėta vasarai.

Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuotas konkursas vyko jau 28-ąjį kartą. Iš viso konkurse dalyvavo 276 ūkiai, o 84 geriausieji iš 28 savivaldybių apdovanoti.

 

Skaitykite daugiau

 
 
Riziką patirti nuostolių mažina įvairiais būdais

2022-07-16


Dešimtmetį Tryškių seniūnijoje, Telšių rajone, savarankiškai ūkininkaujantys Rasa ir Andrius Akučkai šiemet pirmą kartą pusę hektaro skyrė burokėliams. Pasak Andriaus, kol kas tai tik bandymas, tačiau neabejoja, kad auginant daugiau įvairių augalų mažinama rizika ir stabilizuojamos pajamos. Andrius specializuojasi grūdininkystėje, o burokėlių auginimas – Rasos sritis. Deklaravusi žemės plotą (kaip smulkioji ūkininkė) ji parengė projektą paramai gauti ir daržininkystei reikalingai technikai įsigyti. Nors technikos dar neturi, tačiau jau pasėjo burokėlius. „Pirmiausia, norime pažiūrėti, ar mūsų žemės tinka jiems augti, o tada ieškosime, kur ir kaip burokėlius realizuoti. O perspektyvą matome, nes dabar parduotuvėje burokėlių kaina gana didelė.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Reikalavimai ekstensyviai tvarkantiems pievas visiems vienodi, bet išmokos didesnės tik pradėjusiems dalyvauti programoje

2022-07-13

Šių metų gegužės 12 dieną įsigaliojo pakeistos Agrarinės aplinkosaugos įgyvendinimo taisyklės. Viename iš taisyklių punktų numatyta, kad nuo šių metų pradėjusiems dalyvauti programoje „Ekstensyvus pievų tvarkymas ganant gyvulius“ bus mokama po 192 eurus už hektarą deklaruotų plotų. Tačiau nenumatyta, kokią išmoką gaus tęsiantieji įsipareigojimus – 101 eurą, kaip anksčiau, ar apskritai jokios.

Pasak Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkės Zitos Dargienės, jei reikalavimai vienodi, kodėl išmokos – skirtingos?

“Netyčia praleido ar iš viso nemokės?  Be to, nebeliko galimybės deklaruoti EPT kodu lauko, kuris yra ariamos žemės sluoksnyje ir gali būti deklaruojamas kaip GPŽ. Tas pats galioja ir laukams, kuriems įsipareigojimai dar nesibaigė.

 

Skaitykite daugiau

 
 
Pagerbti „Metų ūkio 2021“ laimėtojai

2022-07-09

Plungės kultūros centre pagerbti ir apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2021“ laimėtojai. Geriausi ūkiai rinkti 28 savivaldybėse, konkurse dalyvavo 276, o laimėtojais tapo 84 gyvybingi, tvarūs, pažangūs, perspektyvūs ir puikiai besitvarkantys įvairių dydžių ūkiai. Tarp pirmos vietos laimėtojų vidutinis ūkio dydis yra 252 ha, tačiau yra dirbančiųjų ir 32–55 ha, ir plušančiųjų per 700 ha plotuose, tarp antros – 231 ha, trečios – 155 hektarų.  Be abejonės, didžiausi plotai priklauso augalininkystės krypties ūkiams.

 

Didžiausią ūkį tarp trečios vietos laimėtojų valdo Telšių r. ūkininkaujanti Tulčių šeima. Ūkio įkūrėjas Raimondas Tulčius ūkininkauja nuo 2007 metų, sūnus Vaidotas – nuo 2015 m., o sūnus Gediminas – nuo 2020 metų. Tulčiai dirba 550 ha žemės, iš kurių 200 ha yra nuosava. Tulčių ūkyje laikomi 465 galvijai, tarp kurių 165 melžiamos karvės. Ūkininkai kasmet 200 ha skiria pievoms ir ganykloms, apie 50 ha sėja rapsų, 150 ha – žieminių javų, 70 ha – vasarinių javų, 70 ha – kukurūzų.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Pabrangę degalai, saulė ir lietūs klibina sofos ūkininkų minkštasuolius

2022-06-28

Šiemet gausiai užderėjus žolynams ir drastiškai pabrangus degalams, kilpa ant sofos ūkininkų kaklo ėmė stipriai veržtis. Visose žemdirbių, kaimo bendruomenių internetinėse svetainėse ir socialiniuose tinkluose gausu siūlymų už dyką nusišienauti pievas ir pasiimti jose užderėjusią žolę.

 

Skaitykite daugiau

 
 

2022-06-23
Visus Jonus, Janinas, sveikiname! O kaip gi Jonai be Rasų? taigi ir visoms Raselėms smagių akimirkų...
Visus varduvininkus su vardinėm!!!

 
 
Vasaros sąskrydis 2022-07-14

 REGISTRACIJA
Š.m. liepos 14 d. nuo 11:30 val. kviečiame atvykti į Zalensų sodybos slėnį Dubysa (Vilkijos sen., Kauno r.) į nemokamą šventę smagiai praleisti dieną bendraminčių būryje. Renginio metu Jūsų lauks sportinės estafetės, šaudymas iš lankų, pramogos vaikams,  animatoriai, DJ, gardūs užkandžiai ir gėrimai.
Renginio rėmėjai jūsų lauks savo stenduose  su naujienomis ir dovanomis!
Sportinių varžybų dalyviai bus apdovanoti rėmėjų prizais

Burkitės į komandas, dalyvaukite ir laimėkite!


Programa:
Renginio pradžia 11:00 val.;
Registracija nuo 11:30 val.;
Komandų formavimas ir vėliavų piešimas 12:00 val.;
Varžybos ir žaidimai nuo 12:30 val.;
Pietūs 14:00 val.;
Apdovanojimai 16:00 val.

Organizatoriai: Lietuvos galvijų veisėjų asociacija LGVA,  partneriai Telšių rajono ūkininkų sąjunga.

Organizuojame vykimą su autobusu, todėl reikalinga kuo skubesnė registracija, kelių vietų autobusą užsakyti, jei bus poreikis ir du. Kiekvieną šeimos asmenį (ir vaiką) registruokite atskirai, nes autobuse vietos reikės kiekvienam  

 
 
Kaip išlaikyti pieno sektorių „aukso amžiuje“ ir nepapulti Lenkijai į nasrus

2022-06-15

Vieno didžiausio žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ valdybos pirmininko teigimu, šis faktas, kad ne tik aplenkėme kaimynines šalis, bet ir Europos pieno gamybos lyderes Vokietiją, Daniją, Nyderlandus, Prancūziją džiugina, tačiau nedelsiant verčia galvoti, kaip išlaikyti esamą situaciją? Ekonominė situacija rinkose nuolat kinta, tad teiginys „visada taip nebus“ tampa neginčitina tiesa. Kokie veiksniai lėmė pieno supirkimo kainų augimą, ko tikėtis ateityje ir ką daryti, siekiant stabilizuoti pieno rinką Lietuvoje, savo įžvalgomis dalinasi Tomas Raudonius.

Kainos koreliacija su eksporto paklausa ir kooperacija

Lyginant su 2018-2020 m. laikotarpiu, pastaruoju metu tarptautinėje pieno produkcijos rinkoje produktų kainos pakilusios. Kadangi Lietuva apie 60 proc. pieno produkcijos eksportuoja, tai neišvengiamai daro įtaką tiek pieno perdirbėjų pajamų augimui, tiek ir žaliavinio pieno kainos augimui. 

 

Skaitykite plačiau

 
 
R. Juknevičius: šviesios ateities ūkininkai jau nelabai mato

2022-06-09

 

Po nepavykusios interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui mintimis ir įžvalgomis pasidalino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Pasak pirmininko, dauguma ūkininkų netikėjo, kad interpeliacijos būdu Lietuvoje žemės ūkio problemos išsispręstų, nors būta ir priešingų nuomonių. Ūkininkų pozicija dėl ministro nesikeitė viso proceso metu.

„Šviesios ateities ūkininkai jau nelabai ir mato, todėl nepasitiki formuojama žemės ūkio politika ir už ją tiesiogiai atsakinga žemės ūkio ministerija“, – sakė LŪS pirmininkas.  

 

Skaitykite plačiau

 
 
R. Juknevičius: ūkininkų interesus ginsime visomis teisėtomis priemonėmis

2022-06-01

Lietuvos valdžios institucijoms išsiųsta praėjusį penktadienį vykusio Lietuvos ūkininkų sąjungos suvažiavimo priimta rezoliucija.

Rezoliucijoje reiškiamas nusivylimas formuojama Lietuvos žemės ūkio politika, neatšaukiamas dar 2021 metų rugsėjo mėnesį išreikštas nepasitikėjimas pagrindine politikos formuotoja ir įgyvendintoja – žemės ūkio ministerija ir ministru Kęstučiu Navicku. Dokumente atsakingų  institucijų ir jų vadovų reikalaujama nedelsiant imtis spręsti įsisenėjusias ir naujas problemas. 

 

Skaitykite daugiau

 
 
Ūkininkų įvaizdis: nuo čiabatų ir veržliarakčio iki tiksliųjų technologijų ir tvarių ūkių

2022-06-01

Žemės ūkis – svarbi ekonomikos šaka, o ūkininkas – garbinga profesija, kurios atstovams būtinos chemijos žinios, tiksliųjų technologijų įsisavinimas, gebėjimas operuoti sudėtinga sunkiąją žemės ūkio technika, dronais, apdoroti duomenų srautus, surenkamus davikliais ir palydovais. Vis dar yra manančių, kad ūkininkai piktnaudžiauja ES išmokomis ir galvoja apie pelną, nepaisydami maisto saugumo. Šiuos mitus paneigia, apie šiuolaikinę ūkininkų realybę ir tvarų mokslų grįstą ūkininkavimą pasakoja Prienų rajone ūkininkaujanti Rasa Rasimaitė ir Pasvalio rajono ūkininkas, kooperatyvo „Šiaurės aruodai“ pirmininkas Aurimas Garlauskas.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Seime surinkti 56 parašai po interpeliacija žemės ūkio ministrui

2022-05-19

Opozicija Seimo pirmininkei perdavė interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Per dvi savaites ministras turi atsakyti į jam pateiktus klausimus. Interpeliaciją inicijuoja demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, po ja pasirašė 56 parlamentarai.  „Per dvejus metus nepajudėta nuo starto linijos jokie darbai visose žemės ūkio srityse“, – BNS sakė Kaimo reikalų komitete dirbantis demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika.  

Skaitykite daugiau:

 

 
 
Įsiterpusios žemės rebusai

2022-05-14

Įsiterpusią žemės ūkio paskirties žemę išsinuomoti yra sudėtinga ir ji toli gražu ne visada pasiūloma turintiems pirmumo teisę. Greitai atsiradę tokios žemės nuomininkai įgyja ne tik kelis arus, bet ir potencialią galimybę ją nusipirkti, sako žemdirbiai. Po diskusijos apie įsiterpusią žemės ūkio paskirties žemę parlamentiniame Kaimo reikalų komitete, jo pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė nusprendęs dėl tokios situacijos kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Skaitykite daugiau: 


Kaip prisijungti prie PPIS?

 
 
Latvijos strateginis planas – parama pieno ūkiams

2022-05-12

Latvijos strateginis planas Europos Komisijai (EK) buvo pateiktas 2022 sausio 18 d. Tad jis nepateko tarp 19 valstybių narių, kurių planams EK jau pateikė pastabas. Visgi skaitytojams galbūt įdomu susipažinti su kai kuriomis kaimyninės šalies plano nuostatomis, susijusiomis su numatoma parama pieno gamybos sektoriui 2023–2027 metų laikotarpiu.

Susietoji parama melžiamoms karvėms skiriama, jei:

gyvuliai išlaikomi nustatytą laikotarpį;
laikomasi gyvūnų identifikavimo ir registravimo reikalavimų;
gyvuliai yra tinkamai prižiūrimi;
užtikrinamas minimalus karvės primilžis.

Išmokos nediferencijuojamos, jos didės nuo 274 Eur 2023 m. iki 317 Eur 2027 m.

Susietoji parama galvijams mokama tiek už mėsinių, tiek už pieninių veislių galvijus ir mišrūnus. Išmokos dydis – 109 Eur/ha, stabilus visą 2023–2027 metų laikotarpį.

 

Skaitykite plačiau

 
 
Ką daryti gyventojui, norinčiam įteisinti neregistruotą vandens gręžinį?

2022-04-25

Artėja gegužės 1 d., kai gyventojai, kurie naudojasi gręžiniais neįregistruotais Žemės gelmių registre ar šiame registre nėra atnaujinę duomenų apie gręžinio savininką, galės pradėti jų įteisinimo procedūras. Tam numatytas trejų metų laikotarpis, kuris baigsis 2025 m. gegužės 1 d.

Skaitykite daugiau:

 
 
Ar padeda europarlamentarai Lietuvos žemės ūkio sektoriui?

2022-04-24

2019–2024 metų Europos Parlamento (EP) kadencijoje dirba 11 europarlamentarų, išrinktų Lietuvoje. Tai – Petras Auštrevičius, Vilija Blinkevičiūtė, Stasys Jakeliūnas, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė, Liudas Mažylis, Juozas Olekas, Bronis Ropė, Valdemar Tomaševski ir Viktor Uspaskich. Šįkart pašnekovų klausėme, ar šie aukščiausio rango politikai, inicijuodami teisės aktų pakeitimus ar bendraudami su LR Vyriausybės nariais, skiria pakankamai dėmesio mūsų šalies žemės ūkio sektoriui ir sodiečių gyvenimo kokybei gerinti?

 

Skaitykite daugiau

 
 
Premjerei išklojo visas bėdas

2022-04-21

Svarbiausių žemdirbių organizacijų lyderiai apsilankė pas premjerę Ingridą Šimonytę – išklojo viską apie padėtį žemės ūkyje, susikaupusias problemas, nerimą dėl ateities. Susitikimas, kuriame dalyvavo ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, įvyko Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) iniciatyva.

Rūpestis dėl Strateginio plano

Šiandien pagrindinė žemės ūkio politikos tema – Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2022–2027 metų strateginis planas. Diskusijos dėl jo naujai užvirė, kai Europos Komisija (EK) Lietuvai pateikė pastabas. Žemdirbius vienijančių organizacijų nuomonė sutampa – Strateginio plano įgyvendinimas turėtų būti atidėtas

Skaitykite daugiau

 
 
Prasidėjo kasmetinis pasėlių deklaravimas

2022-04-20

Nuo balandžio 19 d. šalies žemdirbiai kviečiami deklaruoti žemės ūkio naudmenas, pasėlius ir kitus plotus bei gyvulius, prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) per Elektroninius valdžios vartus ar atvykti į savivaldybės, kurioje registruota žemės ūkio valda, seniūnijas. Deklaruoti pasėlius bus galima iki birželio 14 d.

Tiesioginių išmokų paraiškoje ūkininkai gali prašyti paramos ir pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones: „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, „Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“, taip pat susietosios paramos už mėsinius galvijus ir mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas, pienines karves.

 

Skaitykite daugiau

 
 
Š. m. balandžio 12 d. žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakeistos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės.

2022-04-18

Pakeistose taisyklėse nurodyta, jog nuo einamųjų metų sausio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. žaliajame pūdyme gali būti vykdoma žemės ūkio gamyba einamųjų metų produkcijai gauti. Plotas, kuriame ganomi gyvuliai, šienaujama žolė, nuimamas einamaisiais metais pasėtų augalų derlius, turi atitikti ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių (EASV) reikalavimus, jame bus galima naudoti augalų apsaugos produktus ir ūkininkai nepraras žalinimo išmokų. Tokį žaliojo pūdymo plotą reikia deklaruoti PDŽ kodu.

 

Skaitykite plačiau

 
 

 
 
<<  ankstesnis  5   6   7   8   9   10   11   sekantis  >>