į pradžią
 
 
 
 
 
Galimybių gauti susietąją paramą šiemet bus daugiau

2023-01-15

Aiškėja susietosios paramos už mėsinius galvijus, avis ir ožkas skyrimo tvarka ir reikalavimai. Šiokių tokių pasikeitimų 2023–2027 m. laikotarpiu bus. „Atsirado galimybė paremti tiek mėsai, tiek pienui laikomas avis ir ožkas, taip pat ir mišrūnes. Tad galimybės gauti susietąją paramą išsiplėtė, bet priemonės turi tam tikrą tęstinumą nuo 2011 metų“, – sakė Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Gyvulininkystės ir gyvūnų gerovės skyriaus vyriausioji specialistė Lina Šimonienė. Šių metų naujovė – deklaravusiems mažiau negu 1 ha žemės ūkio naudmenų, paramos suma už potencialiai tinkamus gauti susietajai paramai gyvūnus turi siekti 100 eurų.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Ūkininkai – NMA sistemos įkaitai? Štai kaip automatiškai galite tapti pažeidėjais

2022-01-04

Panašu, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) skelbiamas ūkininkų patikrų mažinimas tėra tik deklaracijos, nes netrukus bus tikrinami visi 100 procentų ūkininkų.

 Žemės ūkio kooperatyvo „EKO tikslas“ direktorius Mindaugas Petkevičius pasidalino itin aktualiu įrašu, kad 2022 metais NMA pagal planines patikras patikrino 5,9 procento pareiškėjų arba beveik 7 000 ūkininkų. Tačiau jau 2023 metais po pasėlių deklaravimo bus pradėta taikyti automatinė laukų nuotolinė stebėjimo sistema –  ALNSIS, kuri automatiškai patikrins visus. Bet yra viena svarbi išlyga, galinti jus padaryti pažeidėju. 

„2022 metų plotinės sankcijos tai tik ledkalnio viršūnė! Šiais 2023 metais po deklaravimo bus pradėta taikyti automatinė laukų nuolatinio stebėjimo sistema. (...) NMA specialistai,

Skaitykite plačiau

 
 
Žemės ūkis 2022-aisiais: krizės, didžiuliai reikalavimai, nesusikalbėjimas su valdžia

2022+-12-30

Trąšų kainų pasiutpolkė, sutrikęs technikos dalių tiekimas, energetikos krizė, daugiamečių pievų klausimas, neraminanti naujoji žemės ūkio politika, nesuvokti ir kritikuoti ministro sprendimai. Kaip tokiomis sąlygomis 2022 m. gyvavo žemės ūkis? Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija CIRONKIENĖ Daržovių augintojams smogė labai padidėjusios trąšų, energijos išteklių kainos. Brango pakavimo medžiagos, paletės, mediena. Karas Ukrainoje sutrikdė prekių logistiką. Dėl visų šių priežasčių jau pavasarį daugelis daržininkų svarstė, kokius plotus daržovių auginti – ar tik vidaus rinkai, ar ir eksportui.

Skaitykite daugiau: 

 
 

 
 
Atkurti daugiamečių pievų pagal šių metų deklaravimo rezultatus nereikės

2022-11-30

Žemdirbiai neprivalės atkurti daugiamečių pievų pagal 2022 m. deklaravimo rezultatus. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM)  po intensyvių derybų pavyko pagrįsti Europos Komisijai (EK), kad ir šiemet iš 2015 m. pievų referencinio dydžio būtų atimti pievų plotai, virtę miškais, pelkėmis, šlapynėmis, kurių nėra galimybės deklaruoti, bei ekologiniam ūkininkavimui skirtos naudmenos.

Sumažinti 2015 metų referencinį daugiamečių pievų plotą pavyko pasitelkus ortofoto žemėlapius ir statistinius duomenis. Šį pievų dydį taip pat pavyko sumažinti plotais, kurie 2015 m. buvo daugiametės, natūralios ir pusiau natūralios pievos, tačiau 2022 m. tapo ekologiniais plotais.

 

Skaitykite plačiau

 
 
Kitąmet daugiau patikrų vyks nuotoliniu būdu

2022-11-23

Vilnius. Vis dažniau žemės ūkyje naudojamos technologijos neaplenkia ir patikrų. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovai teigia, kad nuotoliniu būdu tikrinamų plotų tik didės, tačiau ieškoma būdų, kaip padaryti, kad perėjimas būtų sklandus. Trečiadienį nuotoliniame Seimo Kaimo reikalų posėdyje aptarta, ko ūkininkams tikėtis iš NMA patikrų 2023 m., kas bus tikrinama nuotoliniu būdu, ką turėtų daryti žemdirbys, jei jo laukas pažymimas raudonai kaip neatitinkantis deklaravimo.

Skaitykite daugiau:

 
 
Telšių r. ūkininkų darbo metus vainikuojanti šventė kvepėjo derlių ir darną simbolizuojančia duona

2022-11-18

 

 foto LŽŪKT

VisasStraipsnis facebuke: https://www.facebook.com/agroakademija/

Pakili nuotaika, nuoširdūs padėkos žodžiai, nuotaikingas koncertas Viešvienų kultūros centre subūrė Telšių r. ūkininkus, rajono savivaldybės ir glaudžiai su žemdirbių darbu susijusias įvairiausių tarnybų atstovus, kitus svečius, norėjusius padėkoti ūkininkams už triūsą ir meilę žemei. Telšių r. ūkininkų sąjunga konkurso „Metų ūkis“ šventinį renginį organizavo jau 28-tą kartą.

 

Šventindamas duonos kepalą, Viešvienų klebonas Romas Gečas sakė: „Daugelis iš jūsų prieš tris dešimtmečius žengėte pirmuosius ūkio kūrimo žingsnius. Kiekvienas galėtumėte papasakoti daugybę istorijų, kaip kūrėte savo ūkį, kaip puoselėjote laukus, kad jūsų darbo vaisiai atsispindėtų duonos kepale. Šis duonos kepalas primena kiekvieno jūsų namus. Tegul Dievo palaima lydi kiekvieno šio krašto žemdirbio darbą ateityje“.

elšių r. ūkininkų sąjungos pirmininkė Z. Dargienė subūrusi komandą ir rėmėjus, pasistengė, kad šventė būtų ypatinga.

Sveikindama šventėje dalyvaujančiu ūkininkus ir svečius, dėkodama gausiam būriui rėmėjų, Telšių r. ūkininkų sąjungos pirmininkė Z. Dargienė sakė: „Manau, kad šie metai buvo geri. Įveikėme Covidą, sulaukėme pavasario sveikesni ir su mažiau baimės. Tiesa, pavasaris šiemet atėjo pavėlavęs ir nelepino šiluma, bet nesulaukėme didelių liūčių ir uraganų, kurie būtų pakenkę mūsų derliui. Pesimistai sakys, kad vasaros karštis per daug užtruko, o aš pasakysiu, kad vasaros karštis tiesiog visiems priminė, kad dėl klimato atšilimo, dėl gamtosaugos problemų turime prie jo priprasti, jam pasiruošti, išmokti prisitaikyti. Sausra į mūsų rajoną atėjo per pačią rugiapjūtę, dėl to nepatyrėme didelio streso nuimdami derlių. Tikrai galima teigti, kad gamta šiemet buvo mums draugiška.

Šiokios tokios gamtos išdaigos, vienaip ar kitaip pakenkusios mūsų veiklai, šiandienos kontekste atrodo mažutės problemėlės, palyginus su karo šmėkla visai šalia mūsų. Neįmanoma juk buvo nepadėti visai šalia kariaujančiai Ukrainai ir jos žmonėms. Nelikome stovėti ir žiūrėti. Ėmėmės pagalbos Ukrainai. Mūsų rajono ūkininkai buvo patys vieningiausi ir aktyviausi, prasidėjus karui. Surinktom aukom parėmėme darbščius ukrainiečius, kovojančius už teisę savo žemėje taikiai auginti duoną sau ir tiems, kam jos trūksta. Aukojome galvodami, kad karo baisumai galėjo būti ir mūsų šalyje. Tokiu atveju mes būtume laukę pagalbos iš savo kaimynų.

Ruduo – svajonių laikas. Visi juk metų gale imame svajoti apie kitus ir, žinoma, dar geresnius metus. Linkėkime vieni kitiems geresnių metų. Būkime arti vienas kito. Padėkime kaimynui, nebijokime paprašyti pagalbos. Būkime ne stebėtojai, o iniciatoriai. Būkime ne pesimistai, o optimistai. Tikėkime, kad mūsų namus gaubs taikos dangus ir kad karas baigsis ten, kur jo neturėjo būti.“

Skaityti plačiau 

 

I vietą laimėjusieji ūkininkai Andrius ir Ramunė Domarkai iš Degaičių seniūnijos apdovanoti už entuziazmą ir kūrybiškumą plėtojant įvairiapusišką ekologinį gyvulininkystės ūkį.Viešvėnų seniūnijoje ūkininkaujantiems Palmirai ir Jonui Šilingiams už ilgametį triūsą, sėkmingą ūkinę veiklą kelių kartų šeimos ūkyje atiteko II vieta.Albinas ir Virginija Butikiai iš Luokės seniūnijos džiaugėsi III vieta, skirta už stabiliai tvarkomos sodybos erdvę ir draugišką požiūrį į gamtą.

 

plačiau
 
Žemdirbių nepasitenkimas virto protestu prie ŽŪM

2022-11-17

Šiandien nuo ankstyvo ryto prie Žemės ūkio ministerijos ėmė būriuotis žemdirbiai, abejojantys žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko gebėjimu įgyvendinti žemės ūkio politiką. Protestą, kaip ir neseniai vykusią Ministerijos renatūralizacijos akciją, organizuoja neformali organizacija Žemdirbių organizacinis štabas. Jie patys teigia esantys aktyvūs, Lietuvos kaimo problemoms neabejingi jaunieji ūkininkai ir kviečia prisidėti visus neabejingus tam, kaip teks gyventi ir dirbti kaime.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Sakote renatūralizacija?

2022-11-10

 Viena ranka tvarko, o kita - griauna. Ar gali taip būti? Ūkininkai piktinasi užverčiamais melioracijos grioviais.

Panevėžio rajono ūkininkas Justas Vasiliauskas vienas iš daugelio, kuris jau spėjo pajusti ką reiškia pažliugę laukai, pūvantis derlius ir bandymas lenktyniauti su laiku jį gelbėjant. Justas rodo į melioracijos griovį ir bando suprasti, kodėl valstybė dar labiau apsunkina ir taip nelengvą ūkininko dalią. Justas sako - viena ministerija kuria melioracijos fondą, į kurį pinigų dėti turės ir ūkininkai, o kita ministerija vykdo milijoninį projektą, kurio metu tą melioraciją gadina.

 

 Žiūrėkite video

 

 
 
Navicko akistata su protestuojančiais ūkininkais

2022-11-10

Plačiau apie šią savaitę vykstančius įvykius:
1. Pokalbis su Kęstučiu Navicku ir Ignu Hofmanu. Ką simbolizuoja prie Žemės ūkio ministerijos iškilęs kryžius? Kuo skundžiasi smulkieji Lietuvos ūkininkai ir kokios pagalbos iš ministerijos jie norėtų? Laidos „Dėmesio centre“ svečiai – žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir Radviliškio rajono ūkininkas, Ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotojas Ignas Hofmanas.

Žiūrėkite video

2. Navicko akistata su protestuojančiais ūkininkais
Naktį iš pirmadienio į sekmadienį ūkininkai prie Žemės ūkio ministerijos pastatė improvizuotą paminklą ministro Kęstučio Navicko vykdomai politikai. Šiandien diskutuojame su pačiu ministru ir šios akcijos organizatoriais bei dalyviais Eimantu Eigirdu, jaunuoju ūkininku, Ignu Hofmanu, Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas ir žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku.
 

 

 
 
Kiek skirs žemės ūkiui: biudžetas naujas, problemos – tos pačios

2022-11-03

Į parlamentinį Kaimo reikalų komitetą atkeliavęs 2023 m. valstybės biudžeto projektas sukėlė nemažai diskusijų. Kiek bus skirta žemės ūkiui? Problemų daug, o pinigų, akivaizdu, viskam neužteks. Kone kasmet svarstant kitų metų biudžeto projektą, žemės ūkyje ypač pasigendama papildomų lėšų melioracijai, nuolat keliamas ir savivaldybių žemės ūkio skyrių specialistų atlyginimo klausimas, finansavimo stinga ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) bei kitų įstaigų darbuotojų atlyginimų fondui.

Skaitykite daugiau: 

 
 

REGISTRACIJA Į ŠVENTĘ METŲ ŪKIS 2022 lapkričio 18 d. 19 val Viešvėnų kultūros centre

 

 
 

Geriausi 2022 m. ekologinės gamybos ūkio nugalėtojai. Sveikiname.

 

 
 
Gaišenų tvarkymą valstybė pamiršo

2022-10-19

Valstybei neskiriant pakankamai lėšų gyvulių gaišenų utilizavimo subsidijoms, gerokai pakilo jų tvarkymo paslaugų įkainiai – ūkininkai pasijuto įsprausti į kampą: norėdami pagal nustatytus reikalavimus tvarkyti gaišenas, jie turi mokėti keletą kartų brangiau.

Skaitykite plačiau

 
 
Ministro K. Navicko susitikime su Telšių rajono ūkininkais – dėmesys Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginiam planui

2022-10-17

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir viceministras Egidijus Giedraitis susitikime su Telšių rajono ūkininkais pristatė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą ir atsakė į žemdirbių klausimus.

Susitikime diskutuota, kaip ūkininkai efektyviau galėtų pasinaudoti Strateginiame plane numatytomis priemonėmis, kaip geriausiai būtų spręsti daugiamečių pievų ir ganyklų išsaugojimo klausimus. Taip pat kalbėta apie problemas, diegiant atsinaujinančios energetikos projektus.

 

Skaitykite plačiau

 
 
Pradedami skolinti 31 mln. eurų dėl karo Ukrainoje sunkumų patiriantiems ūkiams

2022-10-13

 

UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) per atrinktus pirmuosius finansų tarpininkus pradeda teikti lengvatines paskolas apyvartiniam kapitalui finansuoti pagal skatinamąją finansinę priemonę ūkio subjektams, Rusijos agresijos prieš Ukrainą laikotarpiu susiduriantiems su likvidumo problemomis. Lengvatinės paskolos bus teikiamos iki 2022 m. gruodžio 31 d., o joms teikti numatoma skirti 31 mln. eurų.

Potencialūs paskolų gavėjai jau gali kreiptis į finansų tarpininkus dėl lengvatinių paskolų. Informacija apie finansų tarpininkų atranką ir jų sąrašas skelbiami interneto svetainėje garfondas.lt. 

Kaip ir kokiomis sąlygomis yra teikiamos paskolos?

Lengvatinės paskolos teikiamos apyvartiniam kapitalui – pagal šios skatinamosios finansinės priemonės schemą numatytoms išlaidoms – finansuoti ūkio subjektams, kurie po 2022 m. vasario 1 d. dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą patyrė sunkumų, vertinant skubaus padengimo (kritinio likvidumo) rodiklio reikšmę arba apyvartos pokytį.

 

Skaitykite plačiau

 
 
Investuoji – rizikuoji

2022-010-13

Pirmadienį, spalio 10 d., Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vyko Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) pasitarimas. Be žemdirbių, renginyje dalyvavo Seimo Kaimo reikalų komiteto ir Ekonomikos komiteto vadovai Viktoras Pranckietis ir Kazys Starkevičius, premjerės patarėjas Ignas Jankauskas, Energetikos (EM) ir Aplinkos (AM) ministerijų atstovai Donata Gipiškienė ir Danas Augutis, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas. Pasigesta tik organizatorių kviesto žemės ūkio viceministro Egidijaus Giedraičio. Pranešė, kad labai užsiėmęs. Pasitarimui vadovavo LPGA prezidentas Jonas Vilionis.

 

Skatykite plačiau

 
 
Aplinkos ministerijos kritika: plane pasigenda didesnio indėlio į aplinkosaugą

2022-09-27

Aplinkos ministerija (AM) kritikuoja Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą ir teigia pritarianti ne visiems ten numatytiems sprendimams. Probleminiais taškais įvardijami: pievų atkūrimas, juodasis pūdymas, sprendimas kitąmet taikyti išimtį dėl sėjomainos. AM teigimu, Lietuvos aplinkos būklė nuolat blogėja – nyksta natūralios buveinės (ypač pievų), didėja vandenų tarša, mažėja kraštovaizdžio elementų skaičius ir jų užimamas plotas, didėja erozijos paveikto dirvožemio plotai, mažėja biologinė įvairovė.

Skaitykite daugiau:

 
 
Susitikimas su ŽŪM ministru K.Navicku Telšiuose spalio 14 d.

2022-09-22


Kviečiame  ūkininkus dalyvauti spalio 14 d. 10 val.  konferencijoje "Naujas KPP laikotarpis ir jo įgyvendinimo iššūkiai", kuri vyks Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje 5 aukšte, adresu Katedros aikštė 6, Telšiai. 
Konferencijoje dalyvaus žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. 

Diskutuosime aktualiais ūkininkams klausimais: ekoschemos, parama naujuoju laikotarpiu, problemos, saulės elektrinės, ekologija ir daug daug kitų...
Raginame aktyviai dalyvauti, užduoti klausimus jau iš anksto juos siunčiant sąjungai el paštu telsetrus@gmail.com
Prašome užsiregistruoti, kad nebūtų svečių daugiau nei ūkininkų. 

 

 
 
Diena, kai ministerijoje pirmuoju smuiku griežė žemdirbiai

2022-09-13

 

Penktadienį Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) apsaugos poste nebuvo prašoma pasirašyti žurnale nurodant lankymosi priežastį ir tikslą. Įėjimas buvo laisvas – čia buvo surengtas išplėstinis Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) prezidiumų bendras posėdis. Darbotvarkėje – visą žemės ūkio bendruomenę jaudinantys klausimai: dėl Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT), dėl Lietuvos žemės ūkio kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano ir dėl energetinės krizės – kokios Vyriausybės pagalbos gali tikėtis žemdirbiai.

 

Skaitykite daugiau

 
 
<<  ankstesnis  3   4   5   6   7   8   9   10  sekantis  >>