Kviečiame į sąskrydį liepos 11 d.

 
 
Ūkį bando išsaugoti jau penktajai kartai

2024-06-04

 

Telšių r. Pieno ūkis – Tomo Vitkevičiaus šeimos pragyvenimo šaltinis, galbūt ir vaikų ateitis. Todėl ūkininkas aktyviai dalyvauja ir visuomeninėje veikloje, nes supranta, kad tik vieningi žemdirbiai gali pakeisti savo likimą. Ekologinis pieno ūkis Ražiukuose, netoli Luokės, mena daugiau kaip 100 metų istoriją. Jį įkūrė Tomo Vitkevičiaus prosenelis XX a. pradžioje, kai uždirbo pinigų Amerikoje ir grįžęs įsigijo 18 ha žemės. Dabar Tomas su žmona Jurgita yra vieni tų, kurie dar bando išsaugoti ne tik karves, bet ir Lietuvos kaimą. Juolab kad jų sūnus Domas mato savo ateitį šiame ūkyje.

Skaitykite daugiau: 

 

 
 

2024-05-27


Šiandien Briuselyje pieno gamintojai rinkosi į protestą „Sąžiningos pajamos ūkininkams DABAR!” Keliomis akimirkomis iš Liuksemburgo aikštės pasidalino LŪS vicepirmininkė, ekologinio pieno ūkio šeimininkė ir aktyvi kovotoja už teisingas pieno kainas Zita Dargienė.
[✅] Pasak Zitos, Lietuvos karvutė maža, nes pas mus jau belikę mažai ir gyvulininkystės, bet reikalavimai šiai šakai, lyginant su kitomis šalimis, patys didžiausi būtent Lietuvoje [‼️]
 

Į EMB kvietimą atsiliepė ir būrys atkakliausių Lietuvos kovotojų už teisingą pieno kainą – Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis ir direktorius Eimantas Bičius, Lietuvos vidutinių pieno ūkių asociacijos prezidentė Renata Vilimienė, Telšių r. ūkininkų sąjungos pirmininkė ir naujoji Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkė Zita Dargienė, kooperatyvų atstovai Jūratė Dovydėnienė, Aistė Sabaliauskaitė, Albinas Jusas, ūkininkė Rita Vėtienė.

 

 
 
Į demonstraciją Briuselyje –

2024-05-27

 

Briuselis. Laikas pakelti balsą ir susitelkti! Su tokia misija Europos pieno taryba (EMB) šiandien sukvietė senojo žemyno pieno gamintojus į taikią demonstraciją Briuselyje. „Mūsų šūkis „Sąžiningos pajamos ūkininkams DABAR!“ yra daugiau nei tik kreipimasis – tai mūsų reikalavimas ES politikos formuotojams ir visoms nacionalinėms vyriausybėms pagaliau sukurti esmines priimtinas sąlygas mums, ūkininkams. Šią dieną, prieš pat birželio pradžioje vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, ginsime savo profesiją ir ateitį“, – taip rašoma EMB išplatintame pranešime.

Skaitykite daugiau:

 
 
Tręšimo planai: ES ar LT biurokratų sukurtos žananghos?

2024-05-15


[⚠️] Galvijų augintojai jaučia DISKRIMINACIJĄ

 

Skaitykite plačiau:
Tręšimo planai: ES ar LT biurokratų sukurtos žabangos? | Ūkininko patarėjas (ukininkopatarejas.lt)

 
 
EK Copernicus nemokami vaizdai klimato pokyčiams stebėti – NMA interneto svetainėje

2024-05-06

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), siekdama padėti klientams patogiai ir lengvai rasti bei naudotis žemės paviršiaus stebėjimo palydoviniais duomenimis, visas aktualiausias nuorodas ir teminius žemėlapius paskelbė NMA svetainės skiltyje „Parama kaimui“, elektroninių paslaugų lange „Stebėkite laukus“.

NMA kviečia klientus aktyviai naudotis palydoviniais žemės stebėsenos duomenimis ir stebėti Europos klimato pokyčių, gamtos reiškinių prognozių bei oro kokybės ir pasaulio vandenynų žemėlapius, prognozuoti savo laukų būklę, tvariai ir efektyviai ūkininkauti bei laikytis įsipareigojimų.

 

Plačiau

 

 
 

Deklaruodami pajamas už 2023 metus nepamirškite skirti 0,6 proc. nuo savo praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir Telšių rajoo ūkininkų sąjunga  (kodas – 300108616).

Tai galima padaryti patogiai nuotoliniu būdu, jungiantis iš savo įrenginių prie Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) elektroninės deklaravimo sistemos (EDS).

Primename, kad paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, galima skirti iki 1,2 proc. GPM, Telšių rajono ūkininkų sąjungai  

Ši parama gyventojams nieko nekainuoja!

Pajamų mokesčio dalį vienu Prašymu galite skirti ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

Maksimalus laikotarpis yra iki 2027 metų (pastarieji praėję kalendoriniai metai ir ateinantys 4 metai).

SVARBU:

Prašymo formą galite pateikti iki 2024 m. gegužės 2 d.
Skirti paramą galima tik pateikus metinę pajamų deklaraciją (elektroniniu būdu).

Kaip pateikti prašymą paramai skirti?

✓ Prisijunkite prie EDS adresu https://deklaravimas.vmi.lt.

✓ Prisijungę prie sistemos, skiltyje „Deklaravimas“ pasirinkite „Pildyti formą“. Prašymą skirti paramą rasite „Dažniausiai pildomų formų“ sąraše – „Prašymas skirti paramą“, forma FRO512 (6 versija).

✓ Gavėjo pavadinimas – Telšių rajono ūkininkų sąjunga

✓ Identifikacinis numeris (kodas) – 300108616

Taip pat aiški ir iliustratyvi prašymo pildymo instrukcija pateikiama VMI vedlyje:
https://www.youtube.com/watch?v=HKAOUCoQj8E

 

PAREMKIM SAVO ORGANIZACIJAS, PAREMKIM SAVE!


 

 
 
Pakeisti geros agrarinės būklės reikalavimai

2024-04-12


Žemės ūkio ministro įsakymu pakeisti Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimai, praneša Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA). Ką svarbu žinoti? 1 GAAB „Daugiamečių ganyklų arba pievų išlaikymas“ nebelieka daugiamečių pievų klasifikatoriaus kodų DGA ir DGJ. Pareiškėjai, įgyvendinantys GAAB „Daugiamečių ganyklų arba pievų išlaikymas“, deklaravę daugiametes pievas, privalo jų plotą išlaikyti, o suarę privalo atkurti. Atkurtos daugiametės pievos, deklaruojamos kodu AGP, laikomos daugiametėmis nuo deklaravimo dienos, jei pareiškėjas įsipareigoja atkurtame plote deklaruoti daugiametes pievas mažiausiai 5 metus.

Skaitykite daugiau:

 
 
Teismas: ūkininkams į protestą vykti su priekabomis drausta neteisėtai

2024-04-02

 

 

Vilniaus valdžia neteisėtai draudė ūkininkams į kovo pradžioje planuotą protestą dėl mėšlo tvarkymo atvažiuoti traktoriais su priekabomis, galutinai nusprendė teismas. Anot savivaldybės, su priekabomis į miesto centrą galėjo būti atvežtas ir išpiltas mėšlas bei srutos, nors ūkininkai tai neigė. Vis dėlto kovo 14 d. planuoto protesto galiausiai nuspręsta nevykdyti. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) kovo 21 d. galutinai panaikino savivaldybės įpareigojimą Telšių rajono ūkininkų sąjungai užtikrinti, kad į protestą atvažiavę traktoriai būtų be priekabų. Teismas atmetė savivaldybės skundą ir paliko nepakeistą Regionų administracinio teismo kovo 14 dienos sprendimą. 

Skaitykite daugiau: 

 
 

 
 
kovo 14 d. planuota Mėšlo iššūkio akcija Vilniuje ATŠAUKIAMA.

2024-03-13

Žemės ūkio ir aplinkos ministrai pasirašė bendrą įsakymą, kuriuo pakeistas Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašas.

Jame nustatytas papildomas draudimo tręšti laukus terminas su tam tikrais apribojimais.

Įsakymo pakeitimas įsigalios kovo 14 d. 

Tręšti ir (ar) skleisti mėšlą ir (ar) srutas laukuose draudžiama nuo lapkričio 15 d. iki kovo 20 d.

Numatyta papildoma galimybė tręšti arba skleisti mėšlą ar srutas nuo lapkričio 15 d. iki lapkričio 30 d. daugiametėse pievose, ganyklose, ariamoje žemėje su augaline danga (apsėtoje, apsodintoje augalais), kurių nuolydis ne didesnis kaip 5 proc. Į dirvą patenkančio azoto kiekis negali viršyti 40 kg hektarui. Skystąjį mėšlą ir (ar) srutas draudžiama skleisti arčiau kaip 5 m iki vandens telkinio kranto linijos.

Nuo kovo 1 d. iki kovo 20 d. galima tręšti tik daugiametes pievas, ganyklas, ariamąją žemę su augaline danga (apsėtą, apsodintą augalais), kurių nuolydis ne didesnis kaip 5 proc. Skystąjį mėšlą ir (ar) srutas draudžiama skleisti arčiau kaip 5 m iki vandens telkinio kranto linijos.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad visais atvejais draudžiama mėšlą ir (ar) srutas įterpti į įšalusią, įmirkusią, užtvindytą, apsnigtą žemę arba mėšlą ir srutas ant tokios žemės skleisti.

 

Skatykite plačiau

 
 
Ūkininkų akcija davė rezultatų: keičiama tręšimo mėšlu tvarka

2024-03-13

 

Vilnius / Telšių r. Aplinkos ir žemės ūkio ministrai pasirašė įsakymo „Dėl mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo patvirtinimo“ pataisas, kurios numato naują tręšimo mėšlu ir srutomis tvarką. Tad telšiškiai pranešė, kad atsisako savo rytoj planuotos akcijos sostinėje. Dėl šios tvarkos po antradienį įvykusių derybų susitarė abiejų ministerijų ir ūkininkams atstovaujančių organizacijų atstovai. „Laukus tręšti mėšlu ir srutomis bus draudžiama nuo lapkričio 15 d. iki kovo 20 d., tačiau naujoje tvarkoje numatyta išimčių. Jos įteisintos  dėl skirtingų gamtinių sąlygų minėtais laikotarpiais“, – sako aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė. Nuo lapkričio 15 d. iki lapkričio 30 d. bus galima tręšti tik daugiametes pievas, ganyklas, ariamąją žemę su augaline danga (apsėtą, apsodintą augalais), kurios nuolydis ne didesnis kaip 5 procentai.
 Nuo kovo 1 d. iki kovo 20 d. tręšimui galioja tos pačios sąlygos, tačiau netaikomas reikalavimas, kad azoto kiekis negali viršyti 40 kg hektarui.

Skaitykite daugiau:

 
 
Telšių rajono ūkininkai atvežė karučių su mėšlu

2024-03-12

 

Vilnius. Prie Aplinkos ministerijos Telšių rajono ūkininkai atvežė karučių su mėšlu, nes į jų reikalavimą paankstinti tręšimo mėšlu laikotarpį nuo kovo 1 dienos dar neatsižvelgta. Dėl tręšimo mėšlu ir srutomis vis dar laukiama aplinkos ministro parašo. „Problema tęsiasi nuo praėjusio rudens, kai Žemaitijoje buvo labai lietingas ruduo, mes kėlėme šią problemą. Kai buvo leidžiama vežti mėšlą ir srutas į laukus, to negalėjome padaryti, nes buvo perteklius kritulių. Tada organizavome Mėšlo iššūkio akciją ir rodėme – vanduo stovi laukuose ir nors pagal įstatymą galima tręšti, tačiau ant įmirkusios žemės negalima“, – žurnalistams sakė Telšių r. ūkininkų sąjungos pirmininkė Zita Dargienė.

Skaitykite daugiau:

 
 
Mėšlo karučiai prie Aplinkos ministerijos: pažadus turi patvirtinti parašai

 
 

 
 
Sostinėje gali pakvipti srutomis


    REIKALAUJAME:
1. Pakeisti mėšlo ir kt. trąšų draudimo tręšimo laikotarpį nuo gruodžio 1 d. iki kovo 1 d. 
2. Naikinti Apraše numatytą perteklinį biurokratinį reikalavimą, t.y. reikalavimą rengti mėšlo tręšimo planą, kuris iš esmės nėra tręšimo planas, o išankstinis mėšlo panaudojimo žiniaraštis, kuriam taikomi pertekliniai tręšimo planui keliami reikalavimai.
Laukiame priimtų sprendimų iki kovo 12 d. 17 val. 
 Jei reikalvimai bus priimti, tuomet protestas bus atšauktas, tai tikrai nėra joks žemaičių užsispyrimas "apšikti" Vilnių,  reikalavimai yra paprasti, jau daugiau "n" metų  dėl jų vis derimės. 
 

Plačiau skaitykite 

 
 
Sostinėje gali pakvipti srutomis
 
 
 
Mėšlakračių ir srutvežių kolona rikiuojasi į Vilnių

2024-03-06

 


Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją prie Žemės ūkio ministerijos – ketina vykti su mėšlakratėmis ir srutvežiais. Protestas prie ministerijos numatytas kovo 14 d. 11 val. Gautas leidimas rengti akciją. Telšiškiai tęsia 2023 m. rudenį pradėtą mėšlo iššūkio akciją, nes žadėtų sprendimų nėra. Vienas iš reikalavimų Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijoms – nustatyti draudžiamąjį tręšti mėšlu laikotarpį nuo gruodžio 1 iki kovo 1 dienos. Tai leistų ūkininkams pradėti tręšti laukus atsižvelgus į tinkamas tam sąlygas, nenustatinėjant oro temperatūros ar kitų parametrų. 

Skaitykite daugiau:

 
 
Telšių ūkininkams dar vieną kadenciją vadovaus moteris

 Plačiau skaitykite: Ūkininko patarėjas (ukininkopatarejas.lt)

 
 

SKATYKITE PLAČIAU

 

 


Vasario 23 d. įvyko Telšių rajono ūkininkų sąjungos visuotinis ataskaitinis rinkiminis suirinkimas, padėkota dirbusiai tarybai, išrinkta nauja aktyvi taryba:
 Pirmininko pareigoms perinkta antrai kadncijai 
Zita Dargienė
naujos tarybos sudėtis:
Zita Dargienė 
Daivaras Skiotys 
Dainius Dargis 
Tomas Vitkevičius 
Valdas Kačinskis
Karolis Andrijauskas 
Gintas Palekas
Andrius Akučka 
Artūras Savickis 
Tadas Milius
Revizorė: Lauryna Palekienė
 

 
 
1   2   3   4   10  sekantis  >> spausdinti