į pradžią
 
 
 
 
 
Sudaryta paraiškų žemės ūkio valdoms modernizuoti pirmumo eilė

2021-07-28


Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai atliko šiais metais pateiktų paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ prioritetinį vertinimą ir sudarė pirmumo eilę.
 
Dėl paramos modernizuoti savo ūkius ūkininkai galėjo kreiptis nuo gegužės 3 d. iki birželio 30 d. Žemės ūkio produktų gamintojai, perdirbėjai galėjo pretenduoti ne tik į ES investicinę paramą, bet ir į lengvatinę paskolą. Investicinei paramai buvo skirta 57 mln. Eur paramos lėšų, lengvatinėms paskoloms 8 mln. Eur. Dėl investicinės paramos pateiktos 632 paraiškas, bendra prašoma suma sudaro beveik 81 mln. Eur. Lengvatinių paskolų paprašė 139 pareiškėjai, bendra prašoma suma siekia daugiau kaip 16 mln. Eur.
 
Jei prašoma lengvatinės paskolos, projektų atranka nėra vykdoma. Tačiau pareiškėjams, kurių paraiškoms finansuoti nepakanka investicinei paramai skirtų lėšų arba kurių paraiškos nesurinko mažiausio privalomo atrankos balų skaičiaus, lengvatinė paskola negali būti suteikta.
 
Vertinimas pagal 7 atrankos kriterijus
 
Veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo taisyklėse nustatyti 7 paraiškų atrankos kriterijai, už atitiktį kiekvienam iš jų suteikiamas tam tikras balų skaičius. Privalomas mažiausias projektų atrankos balų skaičius yra 35 privalomi balai. Jeigu projektų atrankos vertinimo metu nustatoma, kad projektas nesurinko privalomojo mažiausio 35 balų skaičiaus, paraiška atmetama. Projektų atrankos kriterijai išsamiai aprašyti veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse.
 Skaitykite daugiau

 
 
Po metų pertraukos pagerbti „Metų ūkio“ laimėtojai

2021-07-15


Prienai. Ketvirtadienį pagerbti ir apdovanoti 78 konkurso „Metų ūkis 2020“ laimėtojai. Ilgiausias tradicijas turintis žemdirbiškas konkursas tradiciškai vyko ne metų gale, o pačiame vasaros viduryje Prienų rajone, Vazgaikiemyje, „Harmony Park“ erdvėje.  Dėl pernai užklupusios pandemijos ir karantino pagrindiniai konkurso organizatoriai – Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS), vienijanti 41 rajoninį skyrių – leido pačioms savivaldybėms nuspręsti, ar konkursą rengti pandemijos sąlygomis. Taip dvidešimt septintą kartą organizuotas konkursas įvyko tik 25 savivaldybėse.  Iš viso konkurse dalyvavo 213 ūkių, iš jų išrinkti 78 nugalėtojai: po 25 pirmos ir antros, taip pat 28 trečios vietos laureatai, nes trijose savivaldybėse trečioji vieta skirta dar papildomai trims ūkiams. Geriausius žemdirbius sveikino politikai, renginio rėmėjai ir agroverslo atstovai. Europos Parlamento nario Bronio Ropės vardu biuro vadovė Lietuvoje Rūta Bičiuvienė apdovanojo jauniausią konkurso laimėtoją – Marijampolės savivaldybės pirmos vietos laureatą Mykolą Šveikauską.

Telšių r. pirmos vietos laimėtojai Virginija ir Remigijus Gailiai ūkininkauja jau daugiau kaip 20 metų, nuo 2004 – ekologiškai. Ūkininkai valdo 260 ha, augina gūdines kultūras, 86 ha plotą užima obelų sodai, 3 ha skiria rabarbarams
Telšių r. pirmos vietos laimėtojai Virginija ir Remigijus Gailiai ūkininkauja jau daugiau kaip 20 metų, nuo 2004 – ekologiškai. Ūkininkai valdo 260 ha, augina grūdines kultūras, 86 ha plotą užima obelų sodai, 3 ha skiria rabarbarams  

 

Skaitykite daugiau:

 
 
Žemdirbiams pristatyti nauji aplinkosaugos reikalavimai ir ekoschemos

2021-07-12

Žemės ūkio (ŽŪM) ir Aplinkos ministerijų (AM) bei joms pavaldžių institucijų ekspertų darbo grupė ūkininkus vienijančioms ir aplinkosaugos nevyriausybinėms organizacijoms  ketvirtadienį pristatė viziją, kaip naujoji Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) „žalioji architektūra“ turėtų pakeisti žemės ūkį Lietuvoje.

Skaitykite daugiau: 
 

 
 
VASAROS SĄSKRYDIS 2021

2021-07-09 

Liepos 9 dieną vyko Telšių rajono ūkininkų sąjungos sąskrydis. Vasaros sąskrydis – ūkininkams tarsi gaivaus oro gurkšnis, kai jie bent trumpam gali pamiršti kasdieninius rūpesčius. Šiųmetis Telšių rajono ūkininkų sąjungos (TRŪS) sąskrydis  vyko Šerlinskių stovyklavietėje prie Virvytės upės. Susirinko ne tik Telšių r. ūkininkai, bet ir Plungės rajono ūkininkų sąjungos nariai.

Renginio programoje – daugiausia linksmybės ir žaidimai, pasiplaukiojimas baidarėmis po Virvytės upę, nors Telšiškiai užleido kaimynams (Plungiškiams) pirmiems startuoti upe, tačiau finišą pasiekė mūsiškiai. 

„Gera idėja vasarą dienai  pabėgti nuo įtemptų darbų ir gražioje vietoje smagiai praleisti laiką, juk gyvename ne tik dėl darbo. Labai svarbu užmegzti bičiuliškus ryšius, surasti bendrų pomėgių. Žinoma, sąskrydyje pasikalbame ir visiems mums rūpimomis temomis, pasidaliname gerąja patirtimi, pasidžiaugiame įgyvendintais sumanymais, sėkme, patarimais"  - teigė sąjungos pirmininkė Z.Dargienė.

 Dėkojame visiems dalyvavusiems!

Kelios vasaros šventės akimirkos:

plačiau
 
VASAROS SĄSKRYDIS

 

Telšių rajono ūkininkų sąjunga,  kviečia  sąjungos narius, su šeimos nariais atvykti š.m.  liepos 9 d. 11 val. (penktadienį), kartu smagiai praleisti dieną bendraminčių būryje.  Prisijungs ir Plungės rajono ūkininkų  sąjungą. 

Visi kartu susitinkame Šerlinskų baidarės stovyklavėteje: Rapalių k. Luokės sen. Telšių r.   Koordinatės

Tikimės aktyvaus Jūsų dalyvavimo.

IKI PASIMATYMO!

 

Renginys nemokamas sąjungos nariams. Būtina išankstinė registracija. 

 

 
 
Ūkininkai laukia naujų paramos taisyklių ir nori aiškumo

2021-07-02

Po pagaliau pasiekto ES susitarimo dėl Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) Lietuvos ūkininkų atstovai sako, jog pagrindinis rūpestis šiuo metu – kaip atrodys nacionalinės taisyklės, kurių jie turės laikytis. Be to, jie neatmeta, kad dėl papildomų investicijų į klimato kaitos mažinimą gali brangti maistas. 

Skaitykite daugiau:
 

 
 
Teisėta, bet ar teisinga gauti išmokas , ūkininkaujant pasyviai

2021-06-30

Sofos ūkininkavimo sąvoka nebūtinai apsibrėžia tik tiesioginių išmokų grobstymu, teigia LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius radijo laidoje "Gimtoji žemė", kurioje diskutuojama apie aktyvaus ūkininko sąvokos apibrėžimą.

 

Klausyti įrašo

 
 
2021-06-23

 
 
Susietoji parama: vieniems didės, kitiems neliks

2021-06-20


Po 2023 m. keisis susietosios paramos išmokų dydžiai. Žemės ūkio ministerija žemdirbių organizacijoms pristatė numatomas susietosios paramos naujoves po 2023 m. ir pakvietė diskusijai. Kai kuriems sektoriams ši parama išliks panaši ar net gerokai didės, tačiau kai kuriems mažės arba jos neliks. Nuotolinėje diskusijoje dalyvavo daugiau kaip 70 žemdirbių ir asociacijų atstovų, pastabų ir siūlymų išsakyta daug. ŽŪM Europos Sąjungos reikalų koordinavimo grupės vyr. patarėjas Artiomas Volkovas pristatė, kokiems sektoriams ir kirk susietoji parama bus didinama, o kam nutraukiama. Parama pieninėms karvėms, atvirojo grunto daržovėms ir vaisiams (sodams) didinama labiausiai. Pieninių karvių parama 2023–2027 m. laikotarpiu didės nuo 129 iki 190 Eur (už gyvulį) ir tam bus skirta 227 mln. Eur (7,5 proc. finansinio voko). Atviro grunto daržovių augintojams parama didės nuo 340 iki 400 Eur/ha (11,6 mln. Eur), vaisių – nuo 272 iki 400 Eur/ha (10,2 mln. Eur).


Skaitykite daugiau:

 
 
Ūkininkai: kur veda nenuosekli žaliojo kurso politika

2021-06-17

 

Išmokų „lubos“, Žaliojo kurso politikos nenuoseklumas, žemdirbių atstovų ir valdžios institucijų bendradarbiavimas – tai trys pagrindinės temos, kurios pirmadienio popietę buvo aptartos nuotoliniame Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Seimo Kaimo reikalų (KRK) komiteto narių susitikime. Susitikime dalyvavo apie 30 ūkininkų atstovų, KRK pirmininkas Viktoras Pranckietis, nariai Juozas Baublys ir Gintautas Kindurys.

Skaitykite daugiau: 

 
 
<<  ankstesnis  2   3   4   5   6   7   8   10  20  sekantis  >>