į pradžią
 
 
 
 
 
R. Juknevičius: šviesios ateities ūkininkai jau nelabai mato

2022-06-09

 

Po nepavykusios interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui mintimis ir įžvalgomis pasidalino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Pasak pirmininko, dauguma ūkininkų netikėjo, kad interpeliacijos būdu Lietuvoje žemės ūkio problemos išsispręstų, nors būta ir priešingų nuomonių. Ūkininkų pozicija dėl ministro nesikeitė viso proceso metu.

„Šviesios ateities ūkininkai jau nelabai ir mato, todėl nepasitiki formuojama žemės ūkio politika ir už ją tiesiogiai atsakinga žemės ūkio ministerija“, – sakė LŪS pirmininkas.  

 

Skaitykite plačiau

 
 
R. Juknevičius: ūkininkų interesus ginsime visomis teisėtomis priemonėmis

2022-06-01

Lietuvos valdžios institucijoms išsiųsta praėjusį penktadienį vykusio Lietuvos ūkininkų sąjungos suvažiavimo priimta rezoliucija.

Rezoliucijoje reiškiamas nusivylimas formuojama Lietuvos žemės ūkio politika, neatšaukiamas dar 2021 metų rugsėjo mėnesį išreikštas nepasitikėjimas pagrindine politikos formuotoja ir įgyvendintoja – žemės ūkio ministerija ir ministru Kęstučiu Navicku. Dokumente atsakingų  institucijų ir jų vadovų reikalaujama nedelsiant imtis spręsti įsisenėjusias ir naujas problemas. 

 

Skaitykite daugiau

 
 
Ūkininkų įvaizdis: nuo čiabatų ir veržliarakčio iki tiksliųjų technologijų ir tvarių ūkių

2022-06-01

Žemės ūkis – svarbi ekonomikos šaka, o ūkininkas – garbinga profesija, kurios atstovams būtinos chemijos žinios, tiksliųjų technologijų įsisavinimas, gebėjimas operuoti sudėtinga sunkiąją žemės ūkio technika, dronais, apdoroti duomenų srautus, surenkamus davikliais ir palydovais. Vis dar yra manančių, kad ūkininkai piktnaudžiauja ES išmokomis ir galvoja apie pelną, nepaisydami maisto saugumo. Šiuos mitus paneigia, apie šiuolaikinę ūkininkų realybę ir tvarų mokslų grįstą ūkininkavimą pasakoja Prienų rajone ūkininkaujanti Rasa Rasimaitė ir Pasvalio rajono ūkininkas, kooperatyvo „Šiaurės aruodai“ pirmininkas Aurimas Garlauskas.

Skaitykite daugiau: 

 
 
Seime surinkti 56 parašai po interpeliacija žemės ūkio ministrui

2022-05-19

Opozicija Seimo pirmininkei perdavė interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Per dvi savaites ministras turi atsakyti į jam pateiktus klausimus. Interpeliaciją inicijuoja demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, po ja pasirašė 56 parlamentarai.  „Per dvejus metus nepajudėta nuo starto linijos jokie darbai visose žemės ūkio srityse“, – BNS sakė Kaimo reikalų komitete dirbantis demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika.  

Skaitykite daugiau:

 

 
 
Įsiterpusios žemės rebusai

2022-05-14

Įsiterpusią žemės ūkio paskirties žemę išsinuomoti yra sudėtinga ir ji toli gražu ne visada pasiūloma turintiems pirmumo teisę. Greitai atsiradę tokios žemės nuomininkai įgyja ne tik kelis arus, bet ir potencialią galimybę ją nusipirkti, sako žemdirbiai. Po diskusijos apie įsiterpusią žemės ūkio paskirties žemę parlamentiniame Kaimo reikalų komitete, jo pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė nusprendęs dėl tokios situacijos kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Skaitykite daugiau: 


Kaip prisijungti prie PPIS?

 
 
Latvijos strateginis planas – parama pieno ūkiams

2022-05-12

Latvijos strateginis planas Europos Komisijai (EK) buvo pateiktas 2022 sausio 18 d. Tad jis nepateko tarp 19 valstybių narių, kurių planams EK jau pateikė pastabas. Visgi skaitytojams galbūt įdomu susipažinti su kai kuriomis kaimyninės šalies plano nuostatomis, susijusiomis su numatoma parama pieno gamybos sektoriui 2023–2027 metų laikotarpiu.

Susietoji parama melžiamoms karvėms skiriama, jei:

gyvuliai išlaikomi nustatytą laikotarpį;
laikomasi gyvūnų identifikavimo ir registravimo reikalavimų;
gyvuliai yra tinkamai prižiūrimi;
užtikrinamas minimalus karvės primilžis.

Išmokos nediferencijuojamos, jos didės nuo 274 Eur 2023 m. iki 317 Eur 2027 m.

Susietoji parama galvijams mokama tiek už mėsinių, tiek už pieninių veislių galvijus ir mišrūnus. Išmokos dydis – 109 Eur/ha, stabilus visą 2023–2027 metų laikotarpį.

 

Skaitykite plačiau

 
 
Ką daryti gyventojui, norinčiam įteisinti neregistruotą vandens gręžinį?

2022-04-25

Artėja gegužės 1 d., kai gyventojai, kurie naudojasi gręžiniais neįregistruotais Žemės gelmių registre ar šiame registre nėra atnaujinę duomenų apie gręžinio savininką, galės pradėti jų įteisinimo procedūras. Tam numatytas trejų metų laikotarpis, kuris baigsis 2025 m. gegužės 1 d.

Skaitykite daugiau:

 
 
Ar padeda europarlamentarai Lietuvos žemės ūkio sektoriui?

2022-04-24

2019–2024 metų Europos Parlamento (EP) kadencijoje dirba 11 europarlamentarų, išrinktų Lietuvoje. Tai – Petras Auštrevičius, Vilija Blinkevičiūtė, Stasys Jakeliūnas, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė, Liudas Mažylis, Juozas Olekas, Bronis Ropė, Valdemar Tomaševski ir Viktor Uspaskich. Šįkart pašnekovų klausėme, ar šie aukščiausio rango politikai, inicijuodami teisės aktų pakeitimus ar bendraudami su LR Vyriausybės nariais, skiria pakankamai dėmesio mūsų šalies žemės ūkio sektoriui ir sodiečių gyvenimo kokybei gerinti?

 

Skaitykite daugiau

 
 
Premjerei išklojo visas bėdas

2022-04-21

Svarbiausių žemdirbių organizacijų lyderiai apsilankė pas premjerę Ingridą Šimonytę – išklojo viską apie padėtį žemės ūkyje, susikaupusias problemas, nerimą dėl ateities. Susitikimas, kuriame dalyvavo ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, įvyko Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) iniciatyva.

Rūpestis dėl Strateginio plano

Šiandien pagrindinė žemės ūkio politikos tema – Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2022–2027 metų strateginis planas. Diskusijos dėl jo naujai užvirė, kai Europos Komisija (EK) Lietuvai pateikė pastabas. Žemdirbius vienijančių organizacijų nuomonė sutampa – Strateginio plano įgyvendinimas turėtų būti atidėtas

Skaitykite daugiau

 
 
Prasidėjo kasmetinis pasėlių deklaravimas

2022-04-20

Nuo balandžio 19 d. šalies žemdirbiai kviečiami deklaruoti žemės ūkio naudmenas, pasėlius ir kitus plotus bei gyvulius, prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) per Elektroninius valdžios vartus ar atvykti į savivaldybės, kurioje registruota žemės ūkio valda, seniūnijas. Deklaruoti pasėlius bus galima iki birželio 14 d.

Tiesioginių išmokų paraiškoje ūkininkai gali prašyti paramos ir pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones: „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, „Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“, taip pat susietosios paramos už mėsinius galvijus ir mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas, pienines karves.

 

Skaitykite daugiau

 
 
Š. m. balandžio 12 d. žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakeistos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės.

2022-04-18

Pakeistose taisyklėse nurodyta, jog nuo einamųjų metų sausio 1 d. iki rugpjūčio 1 d. žaliajame pūdyme gali būti vykdoma žemės ūkio gamyba einamųjų metų produkcijai gauti. Plotas, kuriame ganomi gyvuliai, šienaujama žolė, nuimamas einamaisiais metais pasėtų augalų derlius, turi atitikti ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių (EASV) reikalavimus, jame bus galima naudoti augalų apsaugos produktus ir ūkininkai nepraras žalinimo išmokų. Tokį žaliojo pūdymo plotą reikia deklaruoti PDŽ kodu.

 

Skaitykite plačiau

 
 

 
 
Ūkininkams apie augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimus

2022-04-15

Netinkamai naudojami augalų apsaugos produktai (AAP) gali užteršti auginamą augalinę produkciją, paviršinius vandens telkinius, gruntinį vandenį bei dirvožemį, pakenkti sveikatai. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, įgyvendindama valstybės politiką augalų apsaugos produktų (AAP) priežiūros srityje, siekia užtikrinti, kad mūsų stalą pasiektų saugus ir sveikas maistas, būtų išvengta žalos aplinkai ir žmonių sveikatai. Kasmet tikrindami ūkininkus, susiduriame su AAP naudojimo reikalavimų nesilaikymo atvejais. Todėl labai svarbu žemdirbiams dar kartą prisiminti svarbiausius AAP naudojimo reikalavimus, kad pastarieji būtų naudojami tausiai, atsakingai ir saugiai.

 

Skaitykite daugiau

 
 
Artėja pasėlių deklaravimas – aptarti svarbiausi pokyčiai

2022-04-12

Artėjant pasėlių deklaravimui, Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovai socialiniams partneriams, savivaldybių žemės ūkio skyrių bei seniūnijų specialistams pristatė tiesioginių išmokų bei Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos su plotu susijusių priemonių aktualijas.

Konferencijos „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos su plotu susijusių priemonių aktualijos“ dalyviams priminti svarbiausi šių metų žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų  deklaravimo pokyčiai: pievų ir ganyklų priežiūros, susietosios paramos, Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonių naujovės.

 

Skaitykite plačiau

 

 

 
 
Prasideda antrasis paraiškų surinkimo etapas ūkiams modernizuoti

2022-04-12

Nuo balandžio 19 d. iki gegužės 18 d. kviečiami teikti paraiškas ūkininkai, norintys modernizuoti ir restruktūrizuoti savo ūkius, didinti pajamas iš žemės ūkio ir su juo susijusios veiklos. Paraiškos priimamos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Kvietimui teikti paraiškas gauti paramą taikomi Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo priemonei (EURI) nustatyti reikalavimai.

Skaitykite plačiau

 
 
Smulkiesiems pieno ūkiams išimties nebus – privalės įsigyti šaldytuvus

2022-04-03

Lieka vos 9 mėnesiai iki dienos, kai smulkiuose pieno ūkiuose, kur yra melžiamos vos 3 ar iki 10 karvių, turės būti įrengti šaldytuvai, beje, atskirose patalpose. Tokią žinią Suvalkijos regiono smulkūs pieno tiekėjai pasitinka be entuziazmo. Nors jie tikėjosi, kad toks reikalavimas užmirštas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) bei Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) specialistai primena, kad jis niekur nebuvo dingęs ir pats metas tam ruoštis.

Nori aiškumo

Vilkaviškio rajone smulkūs pieno tiekėjai ūkiuose primelžtą pieną suveža į kelias pienines – Bartninkuose veikiantį žemės ūkio kooperatyvą (ŽŪK) „Melbras“ bei į Alksnėnuose įsikūrusį ŽŪK „Senoji kryžkelė“. Mažų pieno ūkių šeimininkai šį pavasarį tarpusavyje svarstė, ar tikrai nuo 2023 metų sausio 1-osios jiems reikės savo ūkiuose pasistatyti pieno šaldytuvus ir kiek tai kainuos, jeigu juose turės laikyti pamelžtą pieną. Patys neradę atsakymo, rūpimą problemą išsakė „Valstiečių laikraščio“ redakcijai.

Skaitykite plačiau

 
 

2022-03-22

 

Telšių rajono ūkininkų sąjunga kviečia kartu vykti į žemės ūkio parodą "Ką pasėsi... 2022".  Planuojama vykimo data būtų kovo 31 (ketvirtadienis) - bet gali ir keistis... 

 

Kovo 31 – balandžio 2 dienomis į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) sugrįžta tradicinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“, jau ketvirtį amžiaus visam Baltijos regionui paskelbianti pavasarinio darbymečio pradžią
Žemės ūkis – viena sparčiausiai modernėjančių sričių. Todėl paroda „Ką pasėsi…“ ūkininkams, kitų agroverslų atstovams yra kelrodis, atskleidžiantis naujausias idėjas ir inovacijas, platforma įsigyti naujų pirkinių, galimybė užmegzti naujus kontaktus, konsultuotis.
 

 

Būtina registracija, norint laiku rezervuoti autobusą. 

 
 
Kai reikia, žemaičiai net labai greiti

2022-03-12

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) ir „Ūkininko patarėjui“ paskelbus akciją, kad bus renkami pinigai Ukrainai remti, šios sąjungos Telšių skyriaus ūkininkai per parą paaukojo 5 920 Eur. „Didžiausia vieno žmogaus aukota suma – 1 000 Eur, kiti aukojo po 200–500 Eur. Nesvarbu suma, svarbiausia, jog sąjungos nariai neliko abejingi, – sakė skyriaus pirmininkė Zita Dargienė. – Gal šiek tiek ir keista, bet aukas į mūsų sąskaitą pervedė vienas žmogus iš Panevėžio ir vienas mažeikiškis. Jie nėra kilę iš mūsų rajono, tačiau feisbuke radę mano pranešimą apie akciją, apsisprendė drauge su mumis joje dalyvauti. Surinktus pinigus iškart pervedėme į LŪS sąskaitą, kad tik jie kuo greičiau pasiektų Ukrainą. Aukas renkame ir toliau.“

Išgirdusi nusistebėjimą, kad žmonės taip greitai sureagavo į pirmininkės kvietimą, Z. Dargienė pasakė: „Kai tikrai reikia, žemaičiai būna net labai greiti.“ Ir ji teisi. Telšiškiai ne tik pinigus renka, bet ir savo turimus laisvus butus, sodybas siūlo nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Be to, jie atsiliepė ir į Ukrainos prašymą paremti maisto produktais

 

Skaitykite plačiau

 
 
Su Kovo 11-ąja

2022-03-11
Šiandien kaip nei vienus kitus atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės metus suprantame tikrosios Laisvės kainą. Šiandien esame susivieniję vardan Ukrainos Laisvės. Šiandien su jais dalinamės viskuo, kuo galime, kad išsaugotume ir savo Laisvę. 
Su Kovo 11-ąja mieli ūkininkai, partneriai, kolegos, bendražygiai! AČIŪ, kad ESATE! Išlaikykime šį Vienybės egzaminą vardan visos Europos ateities Laisvės!
 

 
 
Pakartotinis susirinkimas 2022-03-21

Paskelbimo data 2022-03-09

2022-03-09 (trečiadienį)  įvykusiame visuotiniame Telšių rajono ūkininkų sąjungos  narių  susirinkime kvorumo nebuvo, todėl nebuvo priimti jokie sprendimai. 
Pakartotinis visuotinis Telšių rajono ūkininkų sąjungos narių susirinkimas įvyks 2022 03 21  11 val,  Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje, adresu Katedros aikštė 6, Telšiai. 
 

Registracija nuo 10:30 val. - 11:00 val.

Susirinkimo darbotvarkė: 

1.     Svečių pasisakymai.

2.     2021 metų Telšių rajono ūkininkų sąjungos veiklos ataskaita ir tvirtinimas.

3.     2021 metų Telšių rajono ūkininkų sąjungos finansinė ataskaita ir tvirtinimas.

4.     Naujos redakcijos įstatų tvirtinimas;

5.     Nario mokesčio mokėjimo tvarka.  

6.     Diskusijos ir aktualijos.

 

 

 
 
<<  ankstesnis  3   4   5   6   7   8   9   10  sekantis  >>