į pradžią
 
 
 
 
 
Netinkamai deklaravę pasėlius, ūkininkai praranda ženklias pinigų sumas

2020-05-12

Šalies žemdirbiai jau tris savaites savarankiškai gali deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius. Nuo gegužės 4 d. vyksta įprastas deklaravimas, kai ūkininkai fiziškai gali atvykti į savivaldybės, kurioje registruota žemės ūkio valda, seniūnijas.

Deklaruoti žemės ūkio naudmenas, kitus plotus bei gyvulius galima iki birželio 22 d.  Pavėluotai paraiškas bus galima teikti nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokos suma bus mažinama 1 proc.

 

plačiau
 
Aiškių sprendimų ūkininkams reikia nedelsiant

2020-05-11

Kol kas tik kapanojamės, nėra nei realių sprendimų pandeminės krizės pasekmių „gaisrui“ gesinti, nei vizijos į priekį, kaip išgyvens žemės ūkis. Tokie nerimo signalai sklinda ne tik iš pieno bei mėsos, bet ir iš kitų žemės ūkio sektorių. Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai nusprendė kreiptis į Konkurencijos tarybą ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, kad būtų išsiaiškinta, ar nėra piktnaudžiavimo mažinant pieno, o galbūt ir kitos žemės ūkio produkcijos, supirkimo kainas.

Pagalbos reikia nedelsiant

Kol Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) dėlioja paramos schemas išskirtiems sektoriams, nukentėjusiems dėl pandeminės krizės, ūkininkai skubina, nes kai kam pagalbos reikia nedelsiant, ir ragina remti visus sektorius.

Šią savaitę Vyriausybė priėmė sprendimą, kad būtų padidintas finansinių paslaugų prieinamumas žemdirbiams. Tam numatyta skirti 52 mln. eurų valstybės lėšų. Bus sudarytos sąlygos kompensuoti palūkanas ir garantinę įmoką ūkio subjektams, kurie nebegali pretenduoti į palūkanų kompensavimą. Taigi pirmiausia pasirūpinta finansiniais instrumentais, o dėl jau suskaičiuoto 160 mln. eurų paramos paketo pieno, jautienos ir paukštininkystės sektoriams sprendimai dar nepriimti.

Puota maro metu?

KRK nariai nusprendė kreiptis ne tik į Konkurencijos tarybą, bet ir į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, kad būtų išsiaiškinta, ar nėra piktnaudžiavimo mažinant pieno, o galbūt ir kitos žemės ūkio produkcijos, supirkimo kainas.

„Karščiausia pieno sektoriuje, kur yra apie 30 tūkstančių didesnių ir mažesnių ūkių. Čia ne tik ekonominė, bet ir socialinė problema. Reikia inicijuoti kreipimąsi į Konkurencijos tarybą, ar kainų mažinimas pagrįstas visose įmonėse, juk vienos jų orientuotos į eksportą, kitos – į vietinę rinką. Gal kai kas mėgsta papuotauti maro metu? Gal ir nereikės tiek daug valstybės lėšų, norint sureguliuoti šią problemą?“ – KRK posėdyje sakė Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis.

 

plačiau
 
Europos ūkininkų protestas – ir Lietuvos laukuose

 

2020-05-09

Gegužės 7 d. vidurdienį važiuojantys 129-uoju keliu nuo greitkelio A1 link Alytaus tapo įdomaus reginio liudininkais – per lauką važiavęs traktorius barstė laukus baltais miltais, kurie dalį lauko padengė baltu kilimu.Taip ūkininko Eugenijaus Cikanavičiaus laukuose Vilūnų kaime šiandien vyko europinė protesto akcija – išbarstyta tona pieno miltų, nepritariant netinkamoms Europos Komisijos siūlomoms priemonėms pieno krizei valdyti. Akcijoje tuo pat metu savo šalyse dalyvavo Belgijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Danijos ir Liuksemburgo ūkininkai.

Skaitykite daugiau: 

 

 
 
Protestuodami ūkininkai barstys pieno miltelius

2020-05-06


Europos pieno gamintojai gegužės 7 dieną rengia protesto akciją UŽ tinkamą pieno krizės valdymo instrumentą ir PRIEŠ netinkamas Europos Komisijos siūlomas priemones.
Lietuvos pieno gamintojai prie simbolinės pieno miltų barstymo akcijos prisijungs Kaišiadorių rajono Vilūnų kaime.Reaguodami į jų netenkinantį Europos Komisijos pasiūlymą, pieno gamintojai organizuoja protesto akciją visoje Europoje. Akcijos metu ūkininkai laukuose barstys pieno miltus, reikalaudami Europos Komisijos nedelsiant aktyvuoti savanoriško laikino gamybos mažinimo priemonę, kuri leistų sureguliuoti žaliavinio pieno kiekius ES mastu.
 

plačiau
 
Verslo pradžiai kaime – beveik 19 tūkst. Eu


2020-05-05

Norintys pradėti verslą kaimo vietovėse galės gauti išmoką, siekiančią 18 800 Eur, tokią galimybę suteikia nuo gegužės 18 d. pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ įgyvendinimo nuo 2018 m. taisykles, kai verslo planui įgyvendinti yra mokama išmoka.

Šiam paraiškų surinkimo etapui skirta 7 227 948 Eur paramos lėšų. Paraiškos bus renkamos iki birželio 15 d.

Pažymėtina, jog pakeistos priemonės įgyvendinimo taisyklės. Jose vienas svarbiausių pakeitimų – didžiausias išmokos dydis vienam paramos gavėjui gali siekti 18 800 Eur.

Remiama veikla

 

Plačiau

 
 
Nuo koronaviruso nukentėjusiems žemės ūkio perdirbėjams – 160 mln. eurų

(2020-04-24)
Siekiant paskatinti žemės ūkio sektoriaus atsigavimą po koronaviruso krizės, ketinama teikti finansinę paramą ir žemės ūkio produkcijos tiekėjams bei žemdirbiams, ir perdirbėjams. Pastariesiems numatyta skirti 160 mln. eurų, tačiau jie turės įsipareigoti išlaikyti pernykštes žaliavų supirkimo kainas.

plačiau
 
Prašo nepasitikėti leidimų neturinčiais ekologinių sertifikatų rašytojais

(2020-04-24)

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), sulaukusi ūkininkų klausimų dėl UAB „Ekoliuks“ siūlymų atlikti ekologinės gamybos sertifikavimo paslaugas, informuoja, kad minėta įmonė neturi šiai veiklai vykdyti būtino ŽŪM leidimo. 

plačiau
 
Ūkininkams palūkanų kompensacija sieks 100 proc., kompensacijos bus išmokamos kas mėnesį

(2020-04-23)

Ūkininkams palūkanų kompensacija sieks 100 proc., kompensacijos bus išmokamos kas mėnesį

plačiau
 
Prasidėjo 2020 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas

(2020-04-20)

Informuojame, kad nuo šiandien prasideda 2020 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas.

2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d.
Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2020 m. balandžio 20 d. iki gegužės 3 d. pareiškėjai paraiškas gali teikti tik nuotoliniu būdu jungiantis prie Paraiškos priėmimo informacinės sistemos.

Paraiškos turi būti patvirtintos Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) https://paseliai.vic.lt.

Pareiškėjai, patvirtinę tapatybę per Elektroninių valdžios vartų portalą (pasinaudodami elektronine bankininkyste arba elektroniniu parašu) ir prisijungę prie informacinės sistemos, gali savarankiškai užpildyti ir patvirtinti paraišką. Pareiškėjams prašymo suteikti prieigą prie informacinės sistemos teikti nereikia.

Įgalioti asmenys ir juridinių asmenų vadovai turi VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui per e. pristatymo sistemą https://epristatymas.post.lt arba el. p. pagalba@vic.lt pateikti prašymą suteikti prieigą . Prašymo formą galite atsisiųsti https://www.vic.lt meniu juostoje paspaudę „Paslaugos“ ir pasirinkę „Prašymai“. Įgalioti asmenys kartu su prašymu turi pateikti įgaliojimą, o juridinių asmenų vadovai – išrašą iš Juridinių asmenų registro.

Paraiškos pildymo ir patvirtinimo video instrukcijos pasiekiamos adresu https://www.youtube.com/playlist?list=PL-A344kRK_EvYKmS7XQZ31_7Bp2-WbQO7

Apie informacinės sistemos naujoves 2020 metais straipsnyje https://www.vic.lt/blog/2020/04/17/2020-m-zemes-ukio-naudmenu-ir-kitu-plotu-deklaravimas/

Kilus klausimams skambinti bendrosios informacijos teikimo telefonu (8 5) 266 0620 spausti 2. Neprisiskambinus parašykite mums el. paštu pagalba@vic.lt.
 

 
 
Su šv. Velykom!

2020-04-11

 

Mielieji, 


Susėskime prie mažesnio šventinio stalo, kad kitas šventes pasitiktume prie gerokai didesnio. Palaiminkime tuos, kurie toli, tačiau mintyse visada su mumis. Šv. Velykų Prisikėlimo rytą prašykime, kad visus įkalinęs virusas kuo greičiau trauktųsi, kad galėtume susitikti su brangiais artimaisiais, kad vėl eitume į darbus, kad atsidarytų sienos ir sugrįžtų ne visad mėgiama, bet dabar taip visų laukiama rutina! Tegul pavasaris leidžia pasodinti, o gamtos sąlygos užauginti naują derlių, kuris garantuotų sveiką maistą ir stabilias dirbančiųjų pajamas! Pasitikėkime šiandienos raginimu likti namuose, kad išliktume visi sveiki rytdienoje!
 
Lietuvos ūkininkų sąjungos vardu
pirmininkas Jonas Talmantas
 

 
 
<<  ankstesnis  10  15   16   17   18   19   20   21   sekantis  >>