į pradžią
 
 
 
 
 
Naujienų apžvalga: 2020-05-16

2020-05-16

Ūkininkas: iki fantastiško derliaus trūksta dviejų dienų lietaus ir valstybės garantijų 100 milijonų eurų. Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas sako, kad po ypatingai palankios žiemos laukiamas geras derlius, tačiau tam reikia bent dviejų dienų lietaus per mėnesį ir valstybės garantijų 100 milijonų eurų, nes bankai pristabdė finansavimą. Plačiau

 

Ūkininkai ir perdirbėjai susiriejo dėl kainų ir paramos. Ekonomikos sunkumams artėjant kyla vis daugiau įtampos atskiruose sektoriuose. Ūkininkai kaltina pieno perdirbėjus nemotyvuotai mažinant kainas, šie atkerta, kad žemdirbiai remiasi neteisingais skaičiais. Plačiau

 

VMVT: ūkininkai Alytaus rajone gali ganyti gyvulius ganyklose. Praėjus pusmečiui po gaisro, kilusio Alytaus padangų perdirbimo įmonėje, užterštoje rajono teritorijoje, į kurią patenka 10 kaimų, tęsiami geriamojo vandens, dirvožemio, žolės ir želmenų, gyvūninės produkcijos (pieno, kiaušinių, mėsos, žuvų) laboratoriniai tyrimai. Įvertinus naujausius tyrimų duomenis, vis daugiau Alytaus rajono ūkininkų gali pradėti ganyti gyvulius ganyklose. Plačiau

 

Aiškių sprendimų ūkininkams reikia nedelsiant. Kol kas tik kapanojamės, nėra nei realių sprendimų pandeminės krizės pasekmių „gaisrui“ gesinti, nei vizijos į priekį, kaip išgyvens žemės ūkis. Tokie nerimo signalai sklinda ne tik iš pieno bei mėsos, bet ir iš kitų žemės ūkio sektorių. Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai nusprendė kreiptis į Konkurencijos tarybą ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, kad būtų išsiaiškinta, ar nėra piktnaudžiavimo mažinant pieno, o galbūt ir kitos žemės ūkio produkcijos, supirkimo kainas. Plačiau

 

Kyla karštis dėl pasiūlytų krizės valdymo priemonių. Dėl krizės suvaldymo ag­rariniame ir perdirbimo sektoriuje kyla karštis – ir Lietuvoje, ir visoje ES. Su sunkumais susiduriantys gamintojai kreipiasi į politikus, šie spaudžia vykdomąją valdžią ragindami didinti apsukas. Įtampa auga, nes į karantino spąstus patekusių verslų spektras, kaip paaiškėjo, yra didesnis, nei manyta. Savo ruožtu pieno gamintojai puola ginčytis dėl jau suderėtos paramos schemos priemonės. Plačiau

 

Pataria, kaip prižiūrėti grūdų sandėlį: kenkėjai čia veisiasi ištisus metus. Grūdų derliui besiruošiantys ūkininkai vienbalsiai sutinka – Lietuvos ūkiuose užauginti puikios kokybės grūdai savo geriausias savybes išlaiko tik tinkamai juos sandėliuojant. Todėl, dar prieš prasidedant rugiapjūtei, derliaus saugojimui jau ruošiami sandėliai, aruodai ir juose esančios talpos. Augalininkystės ūkį įkūręs Remigijus Janušis teigia, kad išlaikyti aukštos kokybės produkciją neatlikus saugyklų dezinfekavimo – praktiškai neįmanoma. Plačiau

 
 
Patarimai kaip neprarasti išmokų – NMA informaciniame leidinyje. 2020 m. aktuali informacija netrukus pasieks žemdirbius


Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), siekdama pagelbėti žemdirbiams kasdienėje jų veikloje, parengė 16 psl. informacinį leidinį, skirtą tiesioginių išmokų bei su plotu susijusių Kaimo plėtros programos priemonių 2020 m. aktualijoms. NMA laikraštis netrukus pasieks savivaldybių žemės ūkio padalinius ir seniūnijose bus platinamas žemdirbiams. Kviečiame susipažinti su laikraščiu skaitmeniniu formatu.
 
NMA laikraštyje pateikiami patarimai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad būtų išvengta sankcijų, taip pat laikraštyje supažindinama su naujausiais taisyklių pakeitimais, paramos reikalavimais, gerosios ir blogosios praktikos pavyzdžiais, ūkio darbų kalendoriumi, teiktinų dokumentų terminais, patikrų grafiku, pateikiama kita naudinga informacija. Laikraščio tikslas – padėti žemdirbiams tinkamai vykdyti įsipareigojimus, kad šalies žemės ūkį pasiektų visa skirta parama.
 
„Šiuo sunkiu metu, kai pasaulis dėl koronaviruso pandemijos patiria didžiulių pokyčių, ypač svarbu, kad Lietuvos žemės ūkis išliktų stiprus, kad žemės ūkio subjektai turėtų pakankamai finansinių išteklių toliau vykdyti savo darbus. Nacionalinė mokėjimo agentūra siekia, kad tikruosius žemdirbius kuo greičiau pasiektų visa jiems skirta parama.“ – akcentuoja NMA direktorius Aleksandras Muzikevičius.
Kviečiame susipažinti su NMA laikraščio skaitmeniniu formatu čia.
 

 
 
Ultimatumas valdžiai: atsigręžkite į vietos gamintoją

Parama ir viešieji pirkimai privalo būti proporcingi indėliui į biudžetą. Tokį ultimatumą valdžiai skelbia smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, šeimos ūkininkai, siekiantys, kad tokiu būdu būtų aktyviau gaivinamos trumposios maisto tiekimo grandinės, stiprinami smulkūs gamintojai. Dabar, kai dėl koronaviruso pandemijos pasipylė ekonominės ir kitos problemos, kaip niekada svarbu suartinti vietos maisto gamintojus ir vartotojus.

plačiau
 
Netinkamai deklaravę pasėlius, ūkininkai praranda ženklias pinigų sumas

2020-05-12

Šalies žemdirbiai jau tris savaites savarankiškai gali deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius. Nuo gegužės 4 d. vyksta įprastas deklaravimas, kai ūkininkai fiziškai gali atvykti į savivaldybės, kurioje registruota žemės ūkio valda, seniūnijas.

Deklaruoti žemės ūkio naudmenas, kitus plotus bei gyvulius galima iki birželio 22 d.  Pavėluotai paraiškas bus galima teikti nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokos suma bus mažinama 1 proc.

 

plačiau
 
Aiškių sprendimų ūkininkams reikia nedelsiant

2020-05-11

Kol kas tik kapanojamės, nėra nei realių sprendimų pandeminės krizės pasekmių „gaisrui“ gesinti, nei vizijos į priekį, kaip išgyvens žemės ūkis. Tokie nerimo signalai sklinda ne tik iš pieno bei mėsos, bet ir iš kitų žemės ūkio sektorių. Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai nusprendė kreiptis į Konkurencijos tarybą ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, kad būtų išsiaiškinta, ar nėra piktnaudžiavimo mažinant pieno, o galbūt ir kitos žemės ūkio produkcijos, supirkimo kainas.

Pagalbos reikia nedelsiant

Kol Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) dėlioja paramos schemas išskirtiems sektoriams, nukentėjusiems dėl pandeminės krizės, ūkininkai skubina, nes kai kam pagalbos reikia nedelsiant, ir ragina remti visus sektorius.

Šią savaitę Vyriausybė priėmė sprendimą, kad būtų padidintas finansinių paslaugų prieinamumas žemdirbiams. Tam numatyta skirti 52 mln. eurų valstybės lėšų. Bus sudarytos sąlygos kompensuoti palūkanas ir garantinę įmoką ūkio subjektams, kurie nebegali pretenduoti į palūkanų kompensavimą. Taigi pirmiausia pasirūpinta finansiniais instrumentais, o dėl jau suskaičiuoto 160 mln. eurų paramos paketo pieno, jautienos ir paukštininkystės sektoriams sprendimai dar nepriimti.

Puota maro metu?

KRK nariai nusprendė kreiptis ne tik į Konkurencijos tarybą, bet ir į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, kad būtų išsiaiškinta, ar nėra piktnaudžiavimo mažinant pieno, o galbūt ir kitos žemės ūkio produkcijos, supirkimo kainas.

„Karščiausia pieno sektoriuje, kur yra apie 30 tūkstančių didesnių ir mažesnių ūkių. Čia ne tik ekonominė, bet ir socialinė problema. Reikia inicijuoti kreipimąsi į Konkurencijos tarybą, ar kainų mažinimas pagrįstas visose įmonėse, juk vienos jų orientuotos į eksportą, kitos – į vietinę rinką. Gal kai kas mėgsta papuotauti maro metu? Gal ir nereikės tiek daug valstybės lėšų, norint sureguliuoti šią problemą?“ – KRK posėdyje sakė Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis.

 

plačiau
 
Europos ūkininkų protestas – ir Lietuvos laukuose

 

2020-05-09

Gegužės 7 d. vidurdienį važiuojantys 129-uoju keliu nuo greitkelio A1 link Alytaus tapo įdomaus reginio liudininkais – per lauką važiavęs traktorius barstė laukus baltais miltais, kurie dalį lauko padengė baltu kilimu.Taip ūkininko Eugenijaus Cikanavičiaus laukuose Vilūnų kaime šiandien vyko europinė protesto akcija – išbarstyta tona pieno miltų, nepritariant netinkamoms Europos Komisijos siūlomoms priemonėms pieno krizei valdyti. Akcijoje tuo pat metu savo šalyse dalyvavo Belgijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Danijos ir Liuksemburgo ūkininkai.

Skaitykite daugiau: 

 

 
 
Protestuodami ūkininkai barstys pieno miltelius

2020-05-06


Europos pieno gamintojai gegužės 7 dieną rengia protesto akciją UŽ tinkamą pieno krizės valdymo instrumentą ir PRIEŠ netinkamas Europos Komisijos siūlomas priemones.
Lietuvos pieno gamintojai prie simbolinės pieno miltų barstymo akcijos prisijungs Kaišiadorių rajono Vilūnų kaime.Reaguodami į jų netenkinantį Europos Komisijos pasiūlymą, pieno gamintojai organizuoja protesto akciją visoje Europoje. Akcijos metu ūkininkai laukuose barstys pieno miltus, reikalaudami Europos Komisijos nedelsiant aktyvuoti savanoriško laikino gamybos mažinimo priemonę, kuri leistų sureguliuoti žaliavinio pieno kiekius ES mastu.
 

plačiau
 
Verslo pradžiai kaime – beveik 19 tūkst. Eu


2020-05-05

Norintys pradėti verslą kaimo vietovėse galės gauti išmoką, siekiančią 18 800 Eur, tokią galimybę suteikia nuo gegužės 18 d. pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ įgyvendinimo nuo 2018 m. taisykles, kai verslo planui įgyvendinti yra mokama išmoka.

Šiam paraiškų surinkimo etapui skirta 7 227 948 Eur paramos lėšų. Paraiškos bus renkamos iki birželio 15 d.

Pažymėtina, jog pakeistos priemonės įgyvendinimo taisyklės. Jose vienas svarbiausių pakeitimų – didžiausias išmokos dydis vienam paramos gavėjui gali siekti 18 800 Eur.

Remiama veikla

 

Plačiau

 
 
Nuo koronaviruso nukentėjusiems žemės ūkio perdirbėjams – 160 mln. eurų

(2020-04-24)
Siekiant paskatinti žemės ūkio sektoriaus atsigavimą po koronaviruso krizės, ketinama teikti finansinę paramą ir žemės ūkio produkcijos tiekėjams bei žemdirbiams, ir perdirbėjams. Pastariesiems numatyta skirti 160 mln. eurų, tačiau jie turės įsipareigoti išlaikyti pernykštes žaliavų supirkimo kainas.

plačiau
 
Prašo nepasitikėti leidimų neturinčiais ekologinių sertifikatų rašytojais

(2020-04-24)

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), sulaukusi ūkininkų klausimų dėl UAB „Ekoliuks“ siūlymų atlikti ekologinės gamybos sertifikavimo paslaugas, informuoja, kad minėta įmonė neturi šiai veiklai vykdyti būtino ŽŪM leidimo. 

plačiau
 
Ūkininkams palūkanų kompensacija sieks 100 proc., kompensacijos bus išmokamos kas mėnesį

(2020-04-23)

Ūkininkams palūkanų kompensacija sieks 100 proc., kompensacijos bus išmokamos kas mėnesį

plačiau
 
Prasidėjo 2020 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas

(2020-04-20)

Informuojame, kad nuo šiandien prasideda 2020 m. žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas.

2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d.
Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2020 m. balandžio 20 d. iki gegužės 3 d. pareiškėjai paraiškas gali teikti tik nuotoliniu būdu jungiantis prie Paraiškos priėmimo informacinės sistemos.

Paraiškos turi būti patvirtintos Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) https://paseliai.vic.lt.

Pareiškėjai, patvirtinę tapatybę per Elektroninių valdžios vartų portalą (pasinaudodami elektronine bankininkyste arba elektroniniu parašu) ir prisijungę prie informacinės sistemos, gali savarankiškai užpildyti ir patvirtinti paraišką. Pareiškėjams prašymo suteikti prieigą prie informacinės sistemos teikti nereikia.

Įgalioti asmenys ir juridinių asmenų vadovai turi VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui per e. pristatymo sistemą https://epristatymas.post.lt arba el. p. pagalba@vic.lt pateikti prašymą suteikti prieigą . Prašymo formą galite atsisiųsti https://www.vic.lt meniu juostoje paspaudę „Paslaugos“ ir pasirinkę „Prašymai“. Įgalioti asmenys kartu su prašymu turi pateikti įgaliojimą, o juridinių asmenų vadovai – išrašą iš Juridinių asmenų registro.

Paraiškos pildymo ir patvirtinimo video instrukcijos pasiekiamos adresu https://www.youtube.com/playlist?list=PL-A344kRK_EvYKmS7XQZ31_7Bp2-WbQO7

Apie informacinės sistemos naujoves 2020 metais straipsnyje https://www.vic.lt/blog/2020/04/17/2020-m-zemes-ukio-naudmenu-ir-kitu-plotu-deklaravimas/

Kilus klausimams skambinti bendrosios informacijos teikimo telefonu (8 5) 266 0620 spausti 2. Neprisiskambinus parašykite mums el. paštu pagalba@vic.lt.
 

 
 
Su šv. Velykom!

2020-04-11

 

Mielieji, 


Susėskime prie mažesnio šventinio stalo, kad kitas šventes pasitiktume prie gerokai didesnio. Palaiminkime tuos, kurie toli, tačiau mintyse visada su mumis. Šv. Velykų Prisikėlimo rytą prašykime, kad visus įkalinęs virusas kuo greičiau trauktųsi, kad galėtume susitikti su brangiais artimaisiais, kad vėl eitume į darbus, kad atsidarytų sienos ir sugrįžtų ne visad mėgiama, bet dabar taip visų laukiama rutina! Tegul pavasaris leidžia pasodinti, o gamtos sąlygos užauginti naują derlių, kuris garantuotų sveiką maistą ir stabilias dirbančiųjų pajamas! Pasitikėkime šiandienos raginimu likti namuose, kad išliktume visi sveiki rytdienoje!
 
Lietuvos ūkininkų sąjungos vardu
pirmininkas Jonas Talmantas
 

 
 
Paramos dalybos stambiesiems ir smulkiesiems. Diskusija tęsiasi

(2020-04-10)

Nuomonių apie išmokų dydžius yra įvairių: vieniems atrodo, kad daugiau remiami smulkūs ūkiai, kiti teigia, kad didžiąją paramos dalį susišluoja stambieji. O ką rodo skaičiai?Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) palygino kelių skirtingo dydžio ūkių per pastaruosius trejus metus gautų išmokų dydžius, norėdama įrodyti, kad smulkesni ūkiai gauna sąlyginai daugiau. Ir tai, LŽŪT bei Lietuvos grūdų augintojų asociacijos nuomone, esą visiškai teisinga.

Skaitykite daugiau:

 
 
Prasideda nuotoliniai žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo mokymai

(2020-04-07)

Jau nuo balandžio 6 d. žemės ūkio veiklos subjektai ir seniūnijų bei savivaldybių darbuotojai gali jungtis prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) mokomosios aplinkos ir pradėti mokytis, kaip pateikti paraiškas.

Atsižvelgiant į neeilinę situaciją, nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas prasidės nuo balandžio 20 d. Žemės ūkio veiklos subjektai paraiškas galės pateikti prisijungę prie PPIS per e-valdžios vartus. Seniūnijų bei savivaldybių darbuotojai, prisijungę prie PPIS su jiems suteiktais vartotojų vardais ir slaptažodžiais, gali ruošti išankstines/nuotolines paraiškas.

Mokomosios aplinkos tikslas yra išmokti ar prisiminti, kaip naudotis PPIS: susikurti paraišką, įbraižyti laukus, nurodyti auginamas kultūras, patvirtinti paraišką ir kt.

 

Plačiau

 

 
 
Naujas priemonių rinkinys, skirtas padėti žemės ūkio ir maisto sektoriui

(2020-04-06)

Po koronaviruso protrūkio Europai patiriant precedento neturinčią krizę, Europos Komisija (EK) paskelbė naują priemonių rinkinį, skirtą padėti žemės ūkio ir maisto sektoriui. EK pasiūlyta „Coronavirus“ investicinė iniciatyva plius (CRII+) supaprastins naudojimąsi Europos struktūrinių investicijų fondais, įskaitant Europos žemės ūkio fondą kaimo plėtrai (EŽŪFKP). Minėtoji iniciatyva, didinanti EŽŪFKP lėšų naudojimo lankstumą, rems ūkininkus, kaimo vietoves ir ES šalis. „Dabar labai svarbu nepaskęsti biurokratinėse pinklėse, bet užtikrinti, kad darbai žemės ūkyje vyktų“, – sako žemės ūkio ministras Andrius Palionis. Dabar ūkininkai ir kiti kaimo plėtros naudos gavėjai galės gauti iki 200 tūkst. EUR paskolas ar garantijas palankiomis sąlygomis (sumažintos palūkanų normos ar palankus mokėjimo grafikas).

Nepanaudotas Kaimo plėtros programų lėšas bus galima skirti kitoms minėtųjų programų priemonėms, kurioms reikia finansavimo.

Europos Komisija taip pat siūlo supaprastinti ir kitas Bendrosios žemės ūkio politikos priemones. Leidus šalims narėms nustatyti ilgesnį paraiškų pateikimo terminą, ūkininkai dabar turės daugiau laiko užpildyti paraiškas tiek tiesioginėms, tiek kaimo plėtros išmokoms gauti.

Norėdama padidinti ūkininkų grynųjų pinigų srautus, EK padidins avansinius mokėjimus: tiesioginių išmokų nuo 50 proc. iki 70 proc., o kaimo plėtros išmokų nuo 75 proc. iki 85 proc. Ūkininkai šias avansines išmokas gaus jau nuo spalio vidurio.

Kadangi dabartinėmis aplinkybėmis labai svarbu kuo labiau sumažinti ūkininkų ir kontrolierių, atliekančių patikras vietoje, kontaktus, naujajame priemonių rinkinyje šių patikrų skaičių numatyta sumažinti. Kadangi visos ES šalys privalo atlikti patikras vietoje, kad įsitikintų, jog paramos gavėjai laikosi tinkamumo sąlygų, ši priemonė padės sumažinti administracinę naštą ir išvengti paraiškų vertinimo vėlavimo.

EK numatė palengvinimų ir nacionalinės valdžios institucijoms, atidėdama kai kurių administracinių procedūrų terminus ir taip suteikdama daugiau laiko joms parengti.

EK taip pat siūlo pakeisti Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo reglamentą, numatant laikinas pagalbos priemones dėl koronaviruso nukentėjusiam žuvininkystės sektoriui: paramą laikino žvejybos sustabdymo atveju, kompensacijas akvakultūros ūkiams, paramą žuvų produktų laikinam saugojimui. Siekiant įgyvendinti šias priemones, valstybėms narėms bus leidžiama lanksčiau perskirstyti turimų fondų lėšas, taip pat supaprastintos ir veiksmų programų keitimo procedūros.

Šiuo metu Europos Komisija ruošia teisės aktus visoms šioms priemonėms įgyvendinti.

Pagal Žemės ūkio ministerijos pateiktą informaciją

 
 
Sugrįžo tūkstančiai emigrantų – darbo jėga žemės ūkiui?

(2020-04-06)

Mažėjant tarptautinei prekybai, strategine Lietuvos ūkio kryptimi tampa žemės ūkis ir maisto pramonė. Pastarosiomis dienomis Vyriausybės iškeltas uždavinys patiems apsirūpinti reikalingais maisto produktais žemdirbiams neatrodo sunkus, bet akivaizdu, jog teks kritiškai įvertinti savo žemės ūkio politiką ir struktūrą, o tam prireiks ir ūkių gebėjimų racionaliai perplanuoti savo veiklą, ir papildomos darbo jėgos. Akys krypsta į tūkstančius grįžusių tėvynainių emigrantų, nes migrantai iš Baltarusijos, Ukrainos dėl uždarų valstybės sienų vietos rinkos užpildyti jau negali.

 

Plačiau

 
 
Prašymas, dėl neeilinio susirinkimo

(2020-04-02)        

Perfrazuojant žinomą posakį, kad "Ne žodžiais, o darbais Telšių rajono ūkininkų sąjungą mylime",  kviečiu išreikšti visus narius pageidavimą, kad būtų sušauktas neeilinis sąjungos susirinkimas, kuriame būtų nustatyta narių priėmimo tvarka, išrinktas naujas pirmininkas ir taryba.


          Kad būtų sušauktas minėtas susirinkimas reikalinga, kad to pageidautų ne mažiau kaip 20% sąjungos narių. Kuo greičiau atsiųsit prašymus, tuo greičiau įvyks susirinkimas ir tuo greičiau bus nauja valdžia ir tvarka. Taip, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių.

          Prašymus siųskite sąjungos elektroniniu paštu: Telsetrus@gmail.com   

 

Prašymas, dėl neeilinio susirinkimo

 


 

 
 
Žurnalas "Profi Lietuva"

(2020-04-02)
      Šių metų balandžio 14-18d. Telšių rajono ūkininkų sąjungos (TRŪS) narius pasieks antras nemokamas žurnalas "Profi Lietuva". Žurnalą gaus į namus tik tie nariai, kurių namų adresus turi TRŪS, t.y., kurie jau yra pateikę anketas dėl narystės patvirtinimo TRŪS elektroniniu paštu Telsetrus@gmail.com  
       Kviečiu tuos, kurie dar nepateikė anketų, jas kuo greičiau pateikti (papildomi narių adresai bus pateikti žurnalo "Profi Lietuva" redaktoriui iki 2020-04-05 ).
      Anketos taip pat bus reikalingos, identifikuoti TRŪS narius, kai bus atliekamas internetinis visuotinis narių susirinkimas.

Prašymo forma patvirtinti narystę  

 
 
Įsisiūbuos puota maro metu?

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis prisipažino sulaukęs nemažai ūkininkų nerimo žinučių, jog mažėja supirkimo kainos. Ūkininkai skundžiasi, kad supirkėjai esą dirbtinai mažina mėsos, pieno ir kitų produktų supirkimo kainas, o jas stebintys ekspertai pateikia duomenų, jog pardavėjai brangina produktus.

 

 

 
 
<<  ankstesnis  10  13   14   15   16   17   sekantis  >>