Mėšlu ir srutomis laukus leista tręšti iki gruodžio 1 d. |
2020-11-16
Š. m. lapkričio 13 d. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pakeitė 2020 m. kovo 9 d. įsakymą „Dėl tręšimo sąlygų 2020 metais nustatymo“ ir leido laukus šiemet tręšti mėšlu ir (ar) srutomis iki gruodžio 1 d.
Dėl tręšimo draudimo pradžios vėlinimo atsižvelgiant į hidrometeorologines sąlygas Lietuvos ūkininkų sąjunga raštu kreipėsi į LR žemės ūkio ir aplinkos ministerijas. Į LŪS prašymą atsižvelgta.
|
|
|
Žemės ūkio paskolų garantijų fondas – pagalba ūkininkui čia ir dabar |
2020-11-12
Žemdirbiai, verslininkai, pradedantys verslą kaimo vietovėse ar jį vystantys, neretai susiduria su lėšų stygiumi, o finansavimo negali gauti, nes neturi reikiamo dydžio užstato. Jiems gali padėti Žemės ūkio paskolų garantijų fondas, suteikdamas finansų įstaigoms garantiją už imamą kreditą ar lizingo paslaugas, ir kompensuodamas palūkanas.
Žemės ūkio paskolų garantijų fondas teikia garantijas finansų įstaigoms (bankams, kredito unijoms, lizingo bendrovėms) už ūkio subjektų imamus kreditus. Finansų įstaigoms garantuojamas iki 80 proc. neatgautos kredito dalies grąžinimas, lizingo atveju – iki 80 proc. neatgautos lizingu finansuojamo turto kainos sumokėjimas.
Garantijos teikiamos už kreditus, skirtus investicijoms (tiek gaunantys ES paramą, tiek ir be paramos), už kreditus, skirtus trumpalaikiam ar biologiniam turtui įsigyti, už lizingo paslaugas bei piniginio reikalavimo dalinio apmokėjimo finansuotojams.
Kas gali gauti kreditą su garantija?
Garantijų fondo kreditus su garantijomis gali gauti visi, užsiimantys žemės ūkio bei kita veikla kaimo vietovėse: ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ar kitos žemės ūkio įmonės, alternatyvūs kaimo verslai, taip pat visos tiek kaime, tiek mieste veikiančios žemės ūkio produktus perdirbančios įmonės.
Kreditą su garantija gali gauti ūkio subjektai, kurių veikla susijusi su:
žemės ūkiu (tradicinė žemės ūkio veikla),
miškų ūkiu (miškininkystė ir medienos ruoša),
maisto ūkiu (mėsos, pieno, daržininkystės ir kitą žemės ūkio produkciją perdirbančios įmonės kaimo vietovėje),
žuvininkyste (žuvų auginimas, veisimas, perdirbimas),
kaimo plėtra (smulkios ir vidutinės įmonės, kaimo turizmas, autoservisai, kirpyklos ir bet kokia kita veikla, jei ji vykdoma kaimo vietovėje, kurioje gyvena ne daugiau kaip 6 tūkst. gyventojų),
žemės ūkio produkciją superkančios, perdirbančios ir (ar) realizuojančios įmonės mieste.
Plačiau
|
|
|
Siūlo padidinti kai kuriuos asignavimus žemės ūkiui |
2020-11-03
Nuotoliniu būdu posėdžiavęs Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį svarstė Vyriausybės pateiktą 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą ir jam pritarė. Komitetas taip pat pasiūlė kai kuriuos asignavimus žemės ūkiui padidinti. Žemės ūkio ministerijos kuravimo sričiai 2021 metams iš viso planuojama skirti kiek daugiau nei vieną milijardą eurų, iš jų 73 proc. – Europos Sąjungos paramos lėšos. Tačiau Komitetas, įvertinęs socialinių partnerių ir kitus gautus pasiūlymus, nusprendė pasiūlyti padidinti asignavimus kai kurioms itin svarbioms žemės ūkio programoms ir projektams. Pasiūlyta skirti 121,4 mln. eurų projektui „Proveržio išmaniųjų technologijų diegimo žemės ūkio sektoriuje sukūrimas“ finansuoti, melioracijos valstybės investicijų projektams vykdyti papildomai skirti 33,2 mln. eurų, o projektui „Bendra Lietuvos pieno logistika“ finansuoti skirti 10 mln. eurų. Be to, pasiūlyta papildomai skirti 6 mln. eurų Žemės ūkio ministerijos kuruojamoms valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) žemės ūkio funkcijoms vykdyti, taip pat padidinti asignavimus kai kurioms įstaigoms: Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai, Nacionalinei žemės tarnybai, Žuvininkystės tarnybai, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai. Kitų metų biudžeto projekto pirmasis svarstymas Seime numatytas lapkričio 24 dieną.
|
|
|
Ar aplinkosaugos mokesčiai geriausia priemonė taršai žemės ūkyje mažinti? |
2020-11-03
Vis dažniau kalbama apie mokesčių sistemos pertvarkymą žemės ūkyje, siūloma atsižvelgti į žemės ūkio, kaip vieno iš didžiausių teršėjų, statusą. Tačiau, ar iš tiesų aplinkosaugos mokesčiai yra geriausia priemonė taršai žemės ūkyje mažinti? Šią temą nagrinėja VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto lektorės dr. Erika BESUSPARIENĖ ir Aušra NAUSĖDIENĖ: Žemės ūkio sektorius naudojasi mokesčių lengvatomis: atleistas nuo aplinkos teršimo mokesčio iš mobilių taršos šaltinių, pakuotės mokesčio nuo plėvelės, naudojamos šienainiui pakuoti, pakuotės mokesčio neviršijus 0,5 t išleistos pakuotės į vidaus rinką. Lyginant užsienio šalių patirtį, Lietuvoje taikoma mažai aplinkosaugos mokesčių, pvz., Belgijoje apmokestinamas mėšlas, Danijoje apmokestinami pesticidai. Aplinkosaugos mokesčių įvedimas žemės ūkyje nėra prioritetas, tačiau siekiant iki 2030 m. sumažinti taršą iki 55 proc. yra svarus argumentas persvarstyti mokesčių sistemą.
Skaitykite daugiau:
|
|
|
Žemės ūkis ir vėjo jėgainės: kaip joms parenkama vieta |
2020-11-03
Lietuvai siekiant jau po kelių dešimtmečių visą reikalingą elektros energiją gaminti iš atsinaujinančių šaltinių, itin reikšmingą vaidmenį vaidins vėjo energetika. Pasak vėjo energetikos atstovų, sąlygos vystyti šią sritį mūsų šalyje iš tiesų palankios – vėjo jėgaines galima statyti beveik visoje Lietuvos teritorijoje. O kaip projektų vystytojai nusprendžia, kur iškils naujas vėjo elektrinių parkas? Kaip jie išmatuoja vėjo kryptį ir greitį? Geras sąlygas vėjo energetikos projektams plėtoti nulemia tai, kad Lietuva – lygumų šalis. Čia nėra natūralių barjerų, kurie galėtų užstoti vėją, nėra didelių skirtumų tarp sąlygų šalies šiaurėje, pietuose, rytuose ir vakaruose. Nors didžioji dalis vėjo elektrinių parkų mūsų šalyje kol kas veikia netoli jūros, pasitelkiant naujausias vėjo turbinas juos galima statyti kone visoje Lietuvos teritorijoje.
Skaitykite daugiau:
|
|
|
Taršos mokestis traktoriams: būti ar nebūti? |
2020-11-02
Nors Seimas vasaros pradžioje priėmė įstatymą, numatantį, kad nuo kitų metų aplinkos taršos mokestis turėtų būti taikomas ir žemės ūkio technikai, klausimų dėl jo įgyvendinimo kyla jau dabar. Trečiadienį nuotoliniame Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje svarstant Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimus, susijusius su mokesčių ginčų sprendimo tvarka, nuošalyje neliko ir kitos su šiuo klausimu susijusios aktualijos.
Skaitykite daugiau:
|
|
|
STT: ŽŪM siūlomos nuostatos gali būti iš anksto pritaikytos galimiems pareiškėjams |
2020-11-03
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), antikorupciniu požiūriu įvertinusi paramos investicijoms į žemės ūkio valdas įgyvendinimo taisykles, nustatė, kad projektu siūlomos nuostatos gali būti iš anksto pritaikytos galimiems pareiškėjams, todėl sudarytų sąlygas neobjektyvioms paraiškų vertinimo procedūroms, taip pat neužtikrintų, kad finansavimas bus skiriamas skaidriai.
Skaitykite daugiau:
|
|
|
Pagerbti šauniausi Telšių rajono ūkininkai |
2020-10-19
Spalio 15 d. Telšių Žemaitės dramos teatre vyko Telšių rajono ūkininkų sąjungos organizuota šventė – „Metų ūkis 2020“.
Šiais metais rajone organizuotas konkursas „Metų ūkis“ jau 26-asis, kurio tikslas – išrinkti geriausius šių metų ūkius bei paskatinti kitus ūkininkus imtis pažangaus ūkininkavimo, siekti efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros. Konkursas suteikia galimybę artimiau susipažinti su žmonėmis, kurie yra arčiausiai žemės, daugiau išgirsti apie jų rūpesčius ir džiaugsmus, o įvertinus jų pasiektus rezultatus bei patirtį – pasimokyti. Ūkininkų pasiekimus vertino komisija, kurioje dalyvavo rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas, kredito unijos „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga, Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Telšių rajone Edita Šerlinskienė, Telšių r. savivaldybės Kaimo plėtros skyriaus vedėja Vilma Lukoševičienė, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Telšių rajono biuro vadovė Rima Skiotienė. Komisijai tikrai nebuvo lengva išrinkti geriausius ūkius, nes mūsų rajono ūkininkai puikiai tvarkosi, sėkmingai dirba, dalyvauja įvairiose Lietuvos kaimo plėtros programos priemonėse, turime ir sėkmingų ekologinio ūkininkavimo pavyzdžių bei taikančių inovacijas. Yra nemažai pavyzdžių, kai iš patyrusių ūkininkų nelengvą žemdirbio darbą perima jų vaikai“, – pasakoja viena iš ūkių vertinimo komisijos narių ir šventės organizatorių – Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Zita Dargienė.
Plačiau
|
|
|
Kviečiame Jus į šventę "Metų ūkis 2020" |
Renginio data: 2020 m. spalio 15 d. 18 val.
Renginio vieta: Žemaitės dramos teatras, Respublikos g. 18, Telšiai.
Būtina registracija iki spalio 11 d.: REGISTRACIJA
Koncertas nemokamas: koncertuos grupė "Kitava", laukia užkandžiai, rėmėjų dovanos.
Šventės atributas - gera nuotaika!
Maloniai laukiame atvykstant.
|
|
|
NEEILINIS VISUOTINIS SUSIRINKIMAS BALSUOJANT NUOTOLINIU BŪDU |
2020-10-07
Atsižvelgiant į tai, kad vis dar esame praradę paramos gavėjo statusą, jį galima atstatyti po praradimo praėjus lygiai vieneriems metams, t.y. nuo 2020 m. spalio 9 d. galime teikti finansines ir veiklos ataskaitas už paskutinius dvejus metus ir prašyti atstatyti paramos gavėjo statusą, tai aktualu, siekiant išvengti galimų neigiamų pasekmių dėl sąjungos finansinių ataskaitų rinkinio nepatvirtinimo, dėl šventės rėmėjų.
Esant neatidėliotinam būtinumui (dėl paramos gavėjo statuso atstatymo bei veiklos ir finansinių atskaitomybių ataskaitų patvirtinimo) 20 % TRŪS narių pareikalavo, kad visuotinis susirinkimas būtų sušauktas nesilaikant Telšių rajono ūkininkų sąjungos įstatų 7.3p. nustatyto būtinumo prieš 30 dienų iki susirinkimo apie planuojamą susirinkimą paskelbti rajoninėje spaudoje, internetinėje svetainėje, o būtų sušauktas ir apie jį pranešta per įmanomai trumpiausią laiką paskelbiant internetinėje svetainėje. Pasirašę nariai pageidauja, kad neeilinis visuotinis susirinkimas būtų pravestas telekomunikacinėmis priemonėmis (elektroniniu balsavimu).
TRŪS taryba nutarė, kad pageidaujant daugiau kaip 20 % TRŪS narių, šaukti neeilinį susirinkimą siekiant išvengti galimų neigiamų pasekmių dėl sąjungos finansinių ataskaitų rinkinio nepatvirtinimo (susirinkimo darbotvarkė pateikiama žemiau).
Neeilinis visuotinis TRŪS narių susirinkimas šaukiamas 2020 m. spalio 9 dieną (penktadienį) 9 val., balsavimą organizuojant telekomunikacinėmis priemonėmis (elektroninis balsavimas, identifikuojant nariai turės įvesti paskutinius keturis asmens kodo skaičius ). Susirinkimui neįvykus (nesant kvorumo), pakartotinis neeilinis visuotinis narių susirinkimas vyks sekančią dieną t.y. 2020 m. spalio 10 d., 9 val., balsavimą organizuojant telekomunikacinėmis priemonėmis. Išankstinio balsavimo rezultatai, pateikti neeiliniam visuotiniam susirinkimui, galios ir pakartotiniame visuotiniame narių susirinkime.
Siūloma susirinkimo darbotvarkė:
1. 2019 metų TRŪS veiklos ataskaita ir jos tvirtinimas.
2. 2019 metų TRŪS finansinė ataskaita ir jos tvirtinimas.
3. 2018 metų TRŪS veiklos ataskaita ir jos tvirtinimas.
4. 2018 metų TRŪS finansinė ataskaita ir jos tvirtinimas.
|
|
|
Mažiems ir vidutiniams ūkiams veriasi galimybės apsirūpinti srutų rezervuarais ir moderniomis sėjamosiomis |
2020-09-30
Investicijų komitetas pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui į Lietuvos ateities ekonomikos DNR planą įtraukti energetiškai efektyvių, klimato kaitai palankių investicijų į tvarią žemės ūkio gamybą taikymą. Remiantis moksliniais tyrimais, net 95 proc. pastaruoju metu vykstančių klimato pokyčių yra nulemti žmogaus veiklos, teršiančios atmosferą, ir tik 5 proc. – dėl natūralių gamtos procesų.
„Žemės ūkio sektoriui keliami reikalavimai, susiję su klimato kaitos mažinimu ir biologinės įvairovės išsaugojimu, yra labai ambicingi, ypač naujajame laikotarpyje. Ūkininkams reikia suteikti papildomų žinių ir kompetencijų taikyti technologijas, kurias diegiant galima sumažinti ūkio sąnaudas, o tuo pačiu ir neigiamą poveikį gamtai. Pokyčiai yra neišvengiami ir reikalingi, tačiau valstybė privalo kiek įmanoma labiau prisidėti ir finansiškai. Turime veikti išvien, kad mūsų šalies žemės ūkis būtų gyvybingas ir po 30 metų“, – sako žemės ūkio ministras Andrius Palionis.
Plačiau
|
|
|
Ūkininkų laukia pokyčiai: jau sudėliotas naujas išmokų planas |
2020-09-20
Lietuva sudėliojo preliminarų planą, kaip bus skirstomos tiesioginės išmokos. Apie tai, kas laimės naujuoju finansiniu laikotarpiu ir kodėl pasirinktas toks kelias, kalbėjomės su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu. Tai pasiūlymai, apie kuriuos bus diskutuojama dar pusę metų.
Skaitykite daugiau:
|
|
|
Baidarių nuomotojams šis sezonas buvo pelningas – žmonės, negalintys išvažiuoti ilsėtis į kitas šalis, plūstelėjo ieškoti pramogų Lietuvoje. |
2020-09-14
Artūras Svirnelis, Ūlos krašto baidarių nuomotojų asociacijos vadovas sako, kad šie metai buvo „auksiniai“. Skirtingai nuo ankstesnių, kai šis verslas buvo praktiškai šeštadieninis, ar, geriausiu atveju, savaitgalio, užsiėmimas, žmonės plaukė ir darbo dienomis. Rimantas Šerlinskas, valdantis mišrų ūkų – grūdų, pieno ir mėsos sektorius ir užsiimanti kaimo turizmo bei nuomojantis baidares sako, kad viena šaka paremia kitą ir papildomas sezoninis verslas šalia žemdirbystės labai naudingas.
Skaitykite daugiau:
|
|
|
PLANUOJAMAS NARIŲ ŠALINIMAS |
2020-09-06
Pranešame, kad 2020-08-14 Telšių rajono ūkininkų sąjungos įvykusiame visuotiniame susirinkime buvo nuspręsta pašalinti iš Telšių rajono ūkininkų sąjungos tuos asmenis, kurie nuo 2017-01-01 iki 2020-08-31 nemokėjo nė karto nario mokesčio ir nepateikė nario anketos su anketiniais duomenimis.
Turimais duomenimis pridedame sąraše esantys asmenys yra Telšių rajono ūkininkų sąjungos nariai, tačiau nėra mokėję nario mokesčio už minėtą laikotarpį ir nėra pateikę nario anketos.
Vadovaujantis TRŪS įstatais sąjungos taryba svarstys dėl minėtų asmenų pašalinimo praėjus 15 dienų nuo šio pranešimo paskelbimo.
Jeigu Jūs esate paminėtas planuojamų šalinti asmenų sąraše ir norite likti Telšių rajono ūkininkų sąjungos nariu, per 15 dienų nuo šio pranešimo paskelbimo (ne vėliau kaip iki 2020-09-21), turite sumokėti nario mokestį už 2020 metus ir pateikti nario anketą elektroniniu paštu telsetrus@gmail.com . Mokestį mokėti tik už 2020 metus.
Primename, kad nario mokestis yra 0,5 euro už einamaisiais metais nario deklaruotos žemės hektarą, bet ne mažesnis kaip 25 eurai ir ne didesnis kaip 200 eurų. Telšių rajono ūkininkų sąjunga (TRŪS) , įm. kodas 300108616, atsiskaitomoji sąskaita Kredito unija „Germanto lobis“ LT09 5011 3000 1400 0219
Tikimės teigiamo Jūsų sprendimo ir tolimesnio bendradarbiavimo.
Pridedama anketa narystei patvirtinti,
planuojamų šalinti narių sąrašas.
|
|
|
Mėsinių galvijų augintojai linki vieni kitiems susikalbėti |
2020-09-02
Lietuvos mėsinių galvijų augintojai vakar išsirinko naują Asociacijos tarybą. Iš devynių jos narių penki taryboje dirbs pirmą kadenciją, visi jie – aktyvūs ūkininkai, žadantys į organizaciją atnešti savo idėjų. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) tiek visuotiniai, tiek tarybos susirinkimai nuolat pasižymi karštomis ir aštriomis diskusijomis, čia nuolat aktyviai veikia opozicija, kad ir kas būtų Asociacijos valdžioje.
Skaitykite daugiau:
|
|
|
Smulkaus pieno ūkio verslo planui – 15 tūkst. Eur |
2020-09-02
Smulkūs pieno gamintojai kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“ ir gauti iki 15 tūkst. Eur išmoką verslo planui įgyvendinti. Paraiškas galima teikti iki rugsėjo 30 d.
Šiam paraiškų priėmimo etapui skirta 12,7 mln. Eur paramos lėšų.
Parama skiriama žemės ūkio veikla užsiimantiems fiziniams asmenims, kurie yra įregistravę savo vardu valdą ir ūkininko ūkį. Paramos gali kreiptis ūkininkai, kurie bent 2019 m. deklaravo pasėlius ir (arba) registravo ūkinius gyvūnus.
Norinčio gauti paramą pareiškėjo valdoje pieninių veislių melžiamų karvių skaičius turi būti ne mažesnis kaip 3 ir ne didesnis kaip 9. Daugiau kaip 50 proc. bendro produkcijos standartine verte išreikšto valdos ekonominio dydžio turi sudaryti tik pagal pieninių veislių melžiamas karves apskaičiuotas valdos ekonominis dydis.
Skaitykite daugiau
Taisyklės
|
|
|
Konkursas "Metų ūkis 2020" |
2020-08-25
Telšių rajono ūkininkų sąjunga organizuoja konkursą „Metų ūkis 2020“.
Konkurse bus išrinkti geriausi ūkiai, padarę didžiausią pažangą per pastaruosius metus. Laimėtojais taps tik trys ūkiai, rajoninės vertinimo komisijos sprendimu surinkę daugiausiai balų.
Kviečiame rajono ūkininkus, įregistravusius ūkininko ūkį ir aktyviai ūkininkaujančius, dalyvauti konkurse.
Konkurso nugalėtojų laukia apdovanojimai ir pagerbimas respublikiniame renginyje.
Norinčiuosius dalyvauti konkurse kviečiame iki š. m. rugsėjo 8 d. kreiptis į Telšių rajono ūkininkų sąjungą el. p. TelseTrus@gmail.com
Dalyvius konkursui galite siūlyti: anonimine anketa
|
|
|
SAVIVALDYBĖS MERAS TĘSIA TRADICIJĄ VYKDYTI IŠVAŽIUOJAMUOSIUS VIZITUS Į RAJONE VEIKIANČIAS ĮMONES |
2020-08-24
Šią savaitę Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas aplankė skirtingose rajono seniūnijose veikiančius ūkius ar kooperatyvus, kurie savo veiklą vykdo jau 20 ar net 30 metų. Rajono vadovas apsilankė Žarėnų seniūnijoje esančiame žemės ūkio kooperatyve „Rešketėnai“, Kaunatave įsikūrusiame Remigijaus Gailio ekologiniame gamybos ūkyje bei Luokės seniūnijoje esančiame Šerlinskų ekologiniame ūkyje.
Skaitykite daugiau
|
|
|
Prezidentūra: su žemės ūkio ministru sutarta dėl poreikio įvesti tiesioginių išmokų lubas |
2020-08-24
Prezidento patarėjas Jaroslavas Neverovičius sako, kad Prezidentūra ir žemės ūkio ministras Andrius Palionis ketvirtadienį sutarė dėl poreikio įvesti tiesioginių išmokų lubas žemdirbiams.
Šalies vadovas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su A. Palioniu. „Svarbiausia žinutė yra tai, kad siūloma priemones, kurios suteiks daugiau lėšų mažesniems ūkiams – (remiamų. – ELTA) pirmųjų hektarų didinimas nuo dabartinių 30 hektarų iki 50 hektarų“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Prezidentūros.
Skaitykite daugiau:
|
|
|
Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė - Zita Dargienė |
2020-08-15
Rugpjūčio 14 d. įvykusiame Telšių rajono ūkininkų sąjungos visuotinio susirinkimo metu naująją sąjungos pirmininke išrinkta ūkininkė Zita Dargienė iš Degaičių seniūnijos.
Susirinkimo metu išrinkta nauja taryba: Dainius Dargis, Tadas Geidukis, Andrius Cicėnas, Vilma Blažienė, Gintas Palekas, Martynas Užkuras, Zita Dargienė, Vladas Termenas, Arūnas Usis, Rimantas Šerlinskas. Revizorius: Sigitas Pudžiuvelis.
Susirinkimo metu ūkininkai sprendė jiems svarbius klausimus.
Susirinkimo metu nustatyta narių šalinimo priėmimo tvarka, priimti sprendimai:
Stojamasis mokestis 25 eurai;
Metinis nario mokestis 0,5 eurai/1ha.
Minimalus metinis nario mokestis 25 eurai, maksimalus 200 eurų.
Platesnė informacija: narių pašalinimo, stojimo tvarka.
|
|
|
|